Mūzikas akadēmijas koris ieskaņojis jaunas latviešu komponistu dziesmas par mīlestību

14. februārī klajā nāks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) jauktā kora pirmais pilnais solo albums tā pastāvēšanas vesture “…kam jauna sirds”, kurā apkopotas 11 īpaši JVLMA korim rakstītas latviešu komponistu dziesmas par mīlestību. 

Korim savus skaņdarbus ir veltījuši komponisti Mārtiņš Brauns (albumā ieļauta, iespējams, viena no viņa pēdējām kompozīcijām), Jānis Lūsēns, Georgs Pelēcis, Rihards Dubra, Andris Vecumnieks, Līga Celma-Kursiete, Selga Mence, Rihards Zaļupe, Madara Pētersone, Anna Ķirse un Juris Vaivods, kura dziesma ar Rūdolfa Blaumaņa vārdiem arī kļuvusi par albuma tituldziesmu.
Kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols par albuma ideju stāsta: “Savā diriģenta darbā es vienmēr cenšos dziedātāju uzmanību vērst uz, manuprāt, galveno – mīlestību uz mūziku. Ja tā nevirmo gaisā, tad jebkurš, pat visvirtuozāk izpildītais skaņdarbs, neievibrē un nesasniedz iecerēto. Tāpēc arī šī ieraksta kopējais moto, kuru definēju komponistiem pirms skaņdarbu radīšanas, bija – Mīlestība.”
Albums “…kam jauna sirds” ir ierakstīts nesen atklātajā Kokaru zālē Mežaparka Lielajā estrādē. Dziesmu svētku estrāde un Kokaru zāle simboliski sasaucas ar JVLMA. Imants Kokars bija ilggadējs akadēmijas rektors, bet abi brāļi – tās mācībspēki.  
Ideja ierakstīt albumu radusies, gatavojoties JVLMA Kordiriģēšanas katedras 75. jubilejai. Jubileja svinības izpalika pandēmijas dēļ, nu jāsvin jau 77. dzimšanas diena, tomēr simboliskā Kokaru zāles sasaiste ar kormūziku un jaunajiem diriģentiem, kas veido JVLMA jauktā kora pamatsastāvu, turpinās. Nākamo Dziesmu svētku diriģentu koris ir pirmais, kas šajā zālē ierakstījis kormūzikas albumu.
14. februārī plkst. 18.00 JVLMA jauktais koris aicina klausītājus uz albuma prezentācijas koncertu gan klātienē JVLMA Lielajā zālē, gan rosina pievienoties tiešsaistē augstskolas mājaslapā www.jvlma.lv un JVLMA Facebook profilā. 
Biļetes uz klātienes koncertu “…kam jauna sirds” ir nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs vai elektroniski ŠEIT.
No 14. februāra albums būs pieejams arī mūzikas straumēšanas vietnē “Spotify”.
Albums “...kam jauna sirds” tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un JVLMA atbalstu, pateicoties Ziemeļrīgas Kultūras apvienības viesmīlībai.

 

Noklausies fragmentu no albuma tituldziesmas (mūzika: Juris Vaivods, dzeja - Rūdolfs Blaumanis):


 

Dalīties ar šo ziņu