Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro” aicina uz komisko operu “Dzirnavniece”

27. novembrī plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro” aicina uz Džovanni Paizjello operas “Dzirnavniece” jeb Operas ar laimīgām beigām izrādi.

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, diriģenta Viestura Gaiļa vadībā jautrā izrāde izskanēs latviešu valodā divos cēlienos. Režisore – Ināra Slucka, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš. Par brīnišķīgiem tērpiem parūpējusies Evija Dāboliņa. Amizantos galveno varoņu piedzīvojumus izdzīvos šarmants un talantīgs topošo operdziedoņu sastāvs. Lomās: Rakelīna – Vlada Kitova, Donna Eižēnija – Luīze Anna Kalniņa, Amaranta – Kitija Mināte, Dons Kaloandro Pirolo – Dainis Kalnačs, Luidžīno – Renārs Austrums, Niks Freimanis, Fistofolo – Mārtiņš Ivulis, Dons Rospolone – Artis Muižnieks.

Operas libretu no itāļu valodas tulkojušas Irma Pavāre un Olga Kitova, savukārt muzikālo tekstu un aranžiju operstudijas “Figaro” pavadošajai grupai veidojis Viesturs Gailis. 

Itāļu komponists Džovanni Paizjello (1740–1816) ir klasicisma mūzikas pārstāvis – viens no sava laika pazīstamākajiem operu komponistiem. Tā kā skaņradis pats apguvis vokālās mūzikas mākslu, viņš lieliski pārzināja arī dziedātāja balss specifiku un iespējas. Kopumā radījis 94 operas. Komiskā opera “Dzirnavniece” (La Molinara, 1788) ir brīnišķīgs piemērs Paizjello spējai komponēt graciozi dzirkstošas un skaistas melodijas. Operas duets Nel cor più non mi sento ir uzskatāms par vienu no komponista izteiksmīgākajiem mūzikas paraugiem. Izrādē tas izskan divas reizes – vispirms Rakelīna to dzied kopā ar Donu Kaloandro Priolo un tad ar Fistofolo.   

Īsumā par izrādes saturu: Barona Kaloandro un baroneses Eižēnijas kāzu diena. Laulību līgumu notārs Fistofolo sastādījis tik samudžinātu un dīvainu, ka visi klātesošie smejas. Tomēr kāzas laikam notiks. Tā visiem šķiet līdz brīdim, kad ierodas Eižēnijas kalpībā esošā dzirnavniece Rakelīna, lai dziedātu baronam Kaloandro apsveikuma dziesmu kāzās. To baronese Eižēnija sarūpējusi savam līgavainim kā pārsteigumu. Viņai parādoties, visi klātesošie vīrieši zaudē valodu. Tik skaista.. tik gracioza.. un pēkšņi trīs vīrieši – barons Kaloandro, notārs Fistopolo un vecais gubernators Rospolone viņā neprātīgi iemīlas... Bet, kā teikts virsrakstā, beigas operai ir laimīgas. Viss atrisinās un, kā vienmēr, uzvar mīlestība...

Biļetes nopērkamas TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv 
Biļetes cena – € 5 

IEEJA AR DERĪGU COVID-19 SERTIFIKĀTU (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) UN PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU
Koncerta laikā jāvalkā SEJAS MASKA

Esiet laipni gaidīti operas izrādē!

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti