Mūzikas pedagoģijas studenta Kārļa brīvdienas Amerikā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studenti vasarā – šī ir tēma, kas šajos no studijām brīvajos mēnešos aplūkosim bieži. Šoreiz – par Kārļa Taubes piedzīvoto Amerikā. 

Jūlija sākumā 2 nedēļas Amerikā pavadīja JVLMA mūzikas pedagoģijas students Kārlis Taube. "Divas fantastiskas, karstas, elpu aizraujošas un jautras nedēļas Amerikā ir izskanējušas. Pirmā nedēļa – intensīvam darbiņam, otra nedēļa – pelnītai atpūtai Amerikas plašumos," piedzīvotajā dalās Kārlis, kurš ceļojumā devās Saulkrastu jauktā kora "Anima" sastāvā.

"Koris "Anima" jau pirms diviem gadiem tika uzaicināts uzstāties XV Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos ASV. Sapnis kļuva par realitāti brīdī, kad rokās bija biļete ar galamēŗki St. Paula, Minesota. 
Jau ierodoties Amerikā, šķita, ka esam nonākuši zemē, kur izmēram ir nozīme. Bet laika atslābt nav - paralēli jāiztin no kofera koncerttērpi, notis padusē un uz dēļiem. Kā pirmais notika Ieskaņas koncerts, kurā izpildījām burvīgās Laura Leontjeva dziesmas, apdares, kā arī Eriks Esenvalds mūziku. Šajā koncertā dziedājām arī kopā ar amerikāņu Magnum Chorum Minesotas kori, ar kuru dzima cieša draudzība. 
Sekoja pašu ilgi lolotā sapņa, koncertuzveduma "Krastā Saviļņots" atkārtots un papildināts iestudējums, no 2021. gada Zvejniekciema pludmales pārvests uz iespaidīgo Ordway Center for the Performing Arts. Un visbeidzot svētku kopkoris 550 koristu vienotā dziesmā kopā ar latviešiem, kas pa pasauli "izmētāti", bet joprojām tur savu latvietību godā. Pie virsdiriģentu pults arī mūsu pašu enerģijas un sirdsdegsmes uzlādētā Laura. 
Vēl 4. jūlijā bija iespēja ieraudzīt, kā amerikāņi svin savu Neatkarības dienu, bet jau nākamjā dienā bija laiks šķirties. Daži – uz mājām, citi – caur vēl kādu valsti, kāds steidza uz Austrumkrastu Ņujorkas apskatē, bet vēl citi devās fantastiskā road tripā cauri 8 štatiem no kukurūzas lauku ainavas Minesotas štatā cauri vārdos neaprakstāmiem kanjoniem, kalniem, kas Rietumu virzienā tikai pletās varenumā, cauri 50 grādu karstajai Nāves ielejai, tuksnešiem līdz pat Kalifornijas štatam. 
Tā bija pieredze, kas kas būtu katram jāizmanto, ja tāda iespēja rodas! Esam saviļņoti, pateicīgi, lepni un superīgu emociju uzlādēti!"

Dalīties ar šo ziņu