No intensīva starptautiskā tīklojuma atgriezusies JVLMA zinātniskā un radošā darba prorektore profesore Anda Beitāne

18. oktobrī pārpildītā Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātes (MDW, Austrija) Haidna zālē simpozija “Eine Rudi Pietsch Trilogie” ietvaros viņa bija uzaicināta dalīties savās atmiņās par vijolnieku un etnomuzikologu Rudolf Pietsch (1951–2020), draugu un kolēģu sauktu vienkārši par Rudi, kurš bija viens no pašiem izcilākajiem tautas muzikantiem Austrijā un plaši pazīstams arī ārpus tās robežām.

Viņš divas reizes sniedzis meistarklases arī JVLMA un patlaban JVLMA sadarbībā ar MDW un Čikāgas universitātes (ASV) profesoru Philip V. Bohlman tiek gatavota viņa publikācija sērijā “European Voices: Audiovisuals”, ko izdod MDW sadarbībā ar JVLMA, un kas 2018. gadā tika aizsākta ar Beitānes “Notes from Latvia: Multipart Music in the Field”.

19. oktobrī Lēvenes Katoļu universitātē (Beļģija) kopā ar kolēģiem Ardian Ahmedaja (MDW/JVLMA) un Alex Hofmann (MDW) no Austrijas un Chong Pek Lin (ITE) no Malaizijas viņa prezentēja starptautiska pētniecības projekta ieceres un rezultātus kopīgi veidotā panelī “Towards Connecting Ethnomusicology Data Collections Using Distributed Repositories and Linked Data Technology” Starptautiskās tradicionālās mūzikas padomes (ICTM) Vēsturisko avotu pētniecības grupas 24. konferencē, kas notika Briselē, Lēvenē un Tervurenā 18.–22. oktobrī. Andas Beitānes fokusā minētā paneļa ietvaros bija Ziemeļlatgales 1991.–1995. gada lauka ierakstu kolekcijas, to sasaiste ar starptautisku etnomuzikoloģisko arhīvu tīklu, kā arī mūsdienīga etnomuzikoloģijas arhīva izveide JVLMA. Konferencē piedalījās arī JVLMA Etnomuzikoloģijas klases docētāja Ieva Vīvere.

Mājupceļā – vēl pietura Vīnē, kur 27. oktobrī profesore Beitāne sniedza publisko lekciju MDW Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā “Experimenting with the pusbolss (half part) singing in northern Latgale, Latvia”. Tās ietvaros lekcijas apmeklētājiem bija iespēja ne tikai uzzināt, ko nozīmē dzīduot ar pusbolsu, bet arī pašiem to nodziedāt. 

Foto: Eduardo Falcão ©

Dalīties ar šo ziņu