Noskaidroti Baltijas jauno komponistu Bigbenda kompozīciju konkursa finālisti

Šodien, 8. oktobrī koncertā "Baltijas jaunie komponisti - bigbendam!", kas reizē bija arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ un Latvijas Radio bigbenda kopīgi rīkotā Baltijas jauno komponistu Bigbenda kompozīciju konkursa pusfināls, tika noskaidroti trīs labākie skaņdarbi dalībai konkursa noslēdzošajā kārtā.

Iespēju cīnīties par uzvaru finālā ieguva Jānis Rubiks /Latvija/, Kristīna Bjanka Rantala /Kristina Bianca Rantala, Igaunija/ un Reinis  Ašmanis /Latvija/. 

Baltijas jauno komponistu Bigbenda kompozīciju konkursā ar vienu pašsacerētu skaņdarbu tika aicināti piedalīties komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai studē Baltijas valstīs. Pirmā kārta noslēdzās šī gada aprīlī, kad izvērtēšanai savus darbus iesūtīja 21 jaunais komponists. Uz konkursa pusfinālu pieredzējuši un starptautisku atzinību guvuši žūrijas pārstāvji no Baltijas valstīm – Rauls Sēts (Raul Sööt, Igaunija), Jievaras Jasinskis (Jievaras Jasinskis, Lietuva) un Rolands Kronlaks (Latvija) – izvirzīja desmit kompozīcijas, no kurām trīs cīnīsies par uzvaru finālā. Konkursa laureāti saņems arī naudas balvas: pirmās vietas ieguvējam tiks piešķirti 700 EUR, otrās vietas īpašniekam - 500 EUR, savukārt trešās vietas laureāts  saņems 300 EUR. 

Šī konkursa kvalitāte un augstie standarti bija tiešām iespaidīgi. Studentu bigbendam atskaņot tik sarežģītu muzikālu materiālu noteikti nebija viegls uzdevums, tomēr viņi to izdarīja lieliski.

Apsveicu visus komponistus, mūziķus, vokālisti Beāti Zviedri, un, protams, diriģentu Dāvi Jurku!”  pēc notikuma stāsta Jievaras Jasinskis. 

Konkursa fināla koncerts “Prožektoru gaismā” notiks 4. decembrī plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē. Jāņa Rubika, Kristīnas Bjankas Rantalas un  Reiņa Ašmaņa darbus atskaņos Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā un dziedātāja Beāte Zviedre. 

Notikumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, programma Erasmus+ un Latvijas Radio bigbends.

Dalīties ar šo ziņu