Noskaidroti Pētera Vaska fonda kompozīcijas konkursa laureāti

Otrdien, 4. jūnijā plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās tradicionālais Pētera Vaska fonda konkurss sadarbībā ar docenta Ērika Ešenvalda vadīto Kompozīcijas katedru un asociētās profesores Airas Rūrānes vadīto Vokālās mūzikas katedru.

Komponisti tika lūgti radīt vokālo mūziku ar 21. gadsimta latviešu dzejnieku vārdiem. Skaņdarbus vērtēja komponists Pēteris Vasks, muzikoloģe Baiba Kurpniece, vokāliste Ieva Parša un komponiste Anna Veismane. Žūrija šogad izlēma nepiešķirt 1. vietu, bet piešķīra divas 2. vietas un divas 3. vietas, kā arī papildbalvas.

2. vietu ieguva Eļzana Šaripova (prof. Andris Vecumnieks) par skaņdarbu "TĒTIS ŠOFERIS "Veltījums CSDD"" ar Kārļa Vērdiņa vārdiem un Žanete Spirka (doc. Jānis Petraškevičs, doc. Gundega Šmite) par skaņdarbu "Krītoša zvaigzne" ar Gundegas Šmites vārdiem.

3. vietu ieguva Sintija Onužāne (doc. Ēriks Ešenvalds) par skaņdarbu "Neskatoties" ar Krista Kalniņa vārdiem un Kristiāns Patriks Krastiņš (doc. Ēriks Ešenvalds) par skaņdarbu "Lietus vairs nelīst" ar Jāņa Elsberga vārdiem.

Prēmiju par izcilu interpretāciju žūrijas locekļi piešķīra vokālistiem Tīnai Gelnerei (doc. Antra Jankava) un Emīlam Gilučam (doc. Roberts Hansons). Savukārt Ievas Paršas specbalvu – iekļaušanu Ievas Paršas koncerta repertuārā 2024/2025 gada sezonā – piešķīra Gaita Jāņa Pujāta (pieaic. doc. Arturs Maskats, doc. Ēriks Ešenvalds) "Pylnuotēs" ar Annas Rancānes vārdiem un Annikas Lankas (doc. Ēriks Ešenvalds) "ikdienai" ar Sandras Ratnieces vārdiem.

Fonds un JVLMA saka lielu paldies par mūziķu un komponistu ieguldīto darbu un dalību konkursā, kā arī cer uz dalību arī turpmākos konkursos! Pateicamies arī JVLMA Skaņu režijas katedrai par pirmatskaņojumu ieraksta nodrošināšanu (Guntars Poplavskis, Bruno Brauns) un Radošo projektu daļai (Jana Lāce, Katrīna Gude)!

Ikgadējo konkursu Pētera Vaska fonds rīko, lai veicinātu latviešu kamermūzikas jaunradi. Labākie komponisti bieži tiek izvēlēti tālākai sadarbībai Pētera Vaska fonda rīkotajos koncertos.

Konkursā vienpadsmit skaņdarbus interpretēja vokālisti Tīna Gelnere, Inmārs Sikle, Liāna Muižniece, Gunta Greisle, Gita Sondare, Emīls Gilučs, Marta Liepiņa, Ieva Gorda, Eva Marija Savčuka, Viktorija Majore, pianisti Kristiāns Patriks Krastiņš, Marina Anna Timofejeva, Daniils Mickevičs, Žanete Spirka, Evelīna Jēkabsone, Eļzana Šaripova, Jānis Zilbers un Rihards Plešanovs.

Koncertā klātesoši bija arī dzejnieki Silvija Ludženiece un Krists Kalniņš.

Foto: Hanna Kalēja

Dalīties ar šo ziņu