Noskaidrots Baltijas jauno komponistu bigbenda kompozīciju konkursa uzvarētājs

Trešdien, 30. novembrī, Latvijas Radio bigbenda un dziedātāja Daumanta Kalniņa koncertā no Spīķeru koncertzāles tika noskaidrots Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Radio bigbenda kopīgi rīkotā un pēc kārtas jau otrā Baltijas jauno komponistu Bigbenda kompozīciju konkursa uzvarētājs.

Ar kompozīciju “Strawberry fields” pirmo vietu konkursā un galveno naudas balvu ieguva Karls Madiss Pennars (Karl Madis Pennar, Igaunija), otro vietu – Svens Vilsons (Latvija) ar kompozīciju “Viss ēters te”, bet par trešo labāko žūrija atzina Mārča Lipska (Latvija) skaņdarbu “Ko, ko, uzkūko”.

Žūrijas loceklis Jievaras Jasinskis no Lietuvas, stāstot par konkursa fināla koncertu, atzīmēja, ka visi konkursa laureāti ir vinnētāji, jo jauno komponistu skaņdarbi bija lieliski. Jasinskis izteica nožēlu, ka nevarēja skaņdarbus vērtēt no Spīķeru koncertzāles, jo brīnišķīgo atmosfēru vēlējies izbaudīt klātienē. Savukārt viņa kolēģis no Igaunijas Rauls Sēts (Raul Sööt) konkursa norisi komentēja šādi: “Uzrunāja kompozīciju dažādība un tas, cik dažādi komponisti ir traktējuši uzdevumu. Karla Madisa Pennara daiļradei un attīstībai sekoju, jo abi esam no vienas valsts, bet Svena Vilsona darbība man bija pārsteigums. Viņa skaņdarbā jūtama nepārprotama Frenka Zappas ietekme, skaņdarba aranžējums ir ļoti meistarīgs – dažādu emociju nomaiņa, meistarīgi iestarpinājumi ar teatrālām intermēdijām.” Vienīgais žūrijas pārstāvis no Latvijas Rolands Kronlaks pēc fināla koncerta pauda, ka priecājas par konkursa attīstību, kā arī saredz iespējas nākotnē dažādot konkursa norisi un paplašināt auditoriju.

Koncertā izskanēja arī džeza pianista Hērbija Henkoka un mūsdienu bigbenda komponistu Vinsa Mendozas un Marijas Šnaideres mūzika. Koncerta klausītāji varēja baudīt Raimonda Paula instrumentālās džeza svītas jaunajiem aranžējumiem bigbenda sastāvam, kā arī iepazīties ar Daumanta Kalniņa pirms pāris gadiem radīto kompozīciju, kuru dziedātājs, vēl būdams Mūzikas akadēmijas students, aranžēja bigbenda sastāvam.

Konkursā tika aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai mācās Baltijas valstīs, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi. Uz konkursa pusfinālu pieredzējuši un starptautisku atzinību ieguvuši žūrijas pārstāvji no visām trim Baltijas valstīm – Rauls Sēts (Igaunija), Jievaras Jasinskis (Lietuva) un Rolands Kronlaks (Latvija) – izvirzīja astoņu jauno komponistu radītos skaņdarbus, kurus atskaņoja JVLMA un Rīgas Doma kora skolas apvienotais bigbends.  

Dalīties ar šo ziņu