Noslēdzies JVLMA studentu komponēto klavieru skaņdarbu konkurss

Noslēdzies tradicionālais topošo komponistu skaņdarbu konkurss, ko regulāri rīko Kompozīcijas katedra sadarbībā ar Pētera Vaska fondu. Šogad sadarbības partneris bija Klavieru katedra, jo studenti bija aicināti rakstīt skaņdarbus klavierēm.

Žūrijā skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Indra Riše, pianists Rihars Plešanovs un Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja Regīna Deičmane. Konkursā desmit skaņdarbus interpretēja septiņi pianisti: Elizabete Bērziņa, Sofja Gridjuško, Ērika Jēkabsone, Aleksandrs Avramecs, Aigars Raumanis, Jeļizaveta Gridjuško, Anastasija Jevstignejeva.

Žūrija izvēlējās nepiešķirt 1. vietu bet piešķīra divas 2. vietas un divas 3. vietas.

2. vietu un naudas balvu ieguva komponisti Marina Vidmonte ar skaņdarbu ‘’Kristāls’’ (prof. Selga Mence) un Aleksandrs Avramecs ar skaņdarbu “Sastingusī sonāte” (doc. Jānis Petraškevičs).

3. vietu un naudas balvu ieguva komponistes Alise Rancāne ar skaņdarbu ‘’Mūzika klavierēm’’ (doc. Jānis Petraškevičs) un Marita Semjonova ar skaņdarbu ‘’Šeit un tur’’ (doc. Jānis Petraškevičs).

Balvu par labu interpretāciju konkursā žūrija izlēma piešķirt pianistiem Aleksandram Avramecam un Ērikai Jēkabsonei

Ikgadējo konkursu Pētera Vaska fonds rīko, lai veicinātu latviešu kamermūzikas jaunradi. Labākie komponisti bieži tiek izvēlēti tālākai sadarbībai Pētera Vaska fonda rīkotajos koncertos.

Dalīties ar šo ziņu