Noslēgusies JVLMA mācībspēku Kiršfelda un Ostrovska koncertsērija

Ar koncertu Ventspils koncertzālē “Latvija” 16. novembrī noslēdzās JVLMA čella spēles docenta Ērika Kiršfelda un klavierspēles asociētā profesora Toma Ostrovska kamermūzikas programmas “1353” koncertsērija. 

Mūziķi ar koncertiem viesojās Ogres Mūzikas un mākslas skolas Lielajā zālē, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kores zālē, J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļa zālē un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas koncertzālē "Latvija". Pirms koncertiem docētāji dalījās pieredzē ar skolu un vidusskolu pedagogiem, profesionālās pilnveides kursu ietvaros sniedzot instrumenta spēles meistarklases mūzikas vidusskolu un reģionu mūzikas skolu audzēkņiem.

Ēriks Kiršfelds komentē koncertu sēriju: “Gatavot šo koncertu repertuāru mums bija ļoti interesanti, jo viena no programmā iekļautajām kamermūzikas sonātēm Latvijā skanējusi ļoti maz, bet otra, iespējams, vēl ne reizi – mēs priecājāmies saņemt atzinīgus vārdus no klausītājiem par Jāņa Mediņa interesanto sonāti čellam, kā arī par Nikolaja Kapustina 21. gadsimta sākumā tapušo, džeza ritmos rakstīto, komplicēto un aizraujošo Otro sonāti čellam un klavierēm. Klausītāju reakcija iedvesmoja mūs radošajā darbībā turpināt pievērsties tā sauktās “trešās plūsmas” komponistu darbiem, un īpaši –ukraiņu komponista N. Kapustina daiļradei.”

Koncertprogrammas un meistarklašu sagatavošanu un norisi atbalstīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Rīgas dome, Ogres Mūzikas un mākslas skola, Latvijas Nacionālā bibliotēka, J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola.

Dalīties ar šo ziņu