Notiks franču čellista Gutona meistarklases un koncerts

No 27. līdz 31. martam LMT kamerzālē notiks franču čelliste Fransisa Gutona meistarklases, bet 30. martā izskanēs viņa koncerts. 

Franču čellists Fransiss Gutons (Francis Gouton) ir koncertējis kā solists un kamermūziķis daudzās no lielākajām pasaules koncertzālēm, viņa skatuves partneri bijuši Thomas Brandis, Ana Chumachenko, Josef Silverstein, Emmanuel Pahud un daudzi citi.  Uzstājies kā solists ar Štutgartes valsts orķestri un Štutgartes kamerorķestri, Virtembergas kamerorķestri, Itālijas un Turcijas orķestriem, Osakas, Jokohamas, Nagojas un Tokijas simfoniskajiem orķestriem.

Fransiss Gutons vairākus gadus bijis koncertmeistars Štutgartes Baha Collegium orķestrī un kopā ar diriģentu Helmutu Rillingu pētījis Baha mūzikas pasauli.  Viņš ir ļoti daudzpusīgs mūziķis, kura repertuārā ir gan 6 Baha Svītas, gan Berio Sekvence XIV, gan Jozefa Tala, Isang Juna un Filipa Glasa koncerti.   Viņš ierakstījis daudzus iepriekš mazāk zināmus franču mūzikas šedevrus – Vidora, Vjernē, Pjernē un Emmanuela sonātes.  Tajā pašā laikā Gutons spēlē arī ar Claude Bolling Jazz Trio, saksofonistu Danjelu Šneideru un perkusionistu Džeisonu Marsalis.

Fransiss Gutons bijis pedagogs Trosingenas Mūzikas augstskolā, tagad strādā Manheimas Mūzikas augstskolā un ir viesprofesors vairākās Ķīnas universitātēs, kā arī sniedz meistarklases visā pasaulē.

Dalīties ar šo ziņu