Šonedēļ notiek IX starptautiskais Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpozijs

Arī šogad IX Starptautiskais Koka pūšaminstrumentu simpozijs tiek organizēts kā Erasmus kombinētais intensīvais projekts - mūsu viesi būs izcili mūziķi un pedagogi Renate Greiss-Armin un Carlos Bruneel (flautas), Gregor Witt  (oboja), Andreas Langenbuch (klarnete), David Petersen (fagots), Rene Laur (saksofons), kā arī Diseldorfas Roberta Šūmaņa Mūzikas augstskolas studenti – klarnetisti un Rostokas Mūzikas Universitātes studenti - Mecklenburgische Bläserakademie un YARO kvintets, studenti no Igaunijas un Lietuvas Mūzikas akadēmijām.

Papildus jau ierastajām meistarklasēm un koncertiem simpozija programmu papildina vairākas interesantas video prezentācijas, kuras sagatavojuši Carlos Bruneel, David Petersen un Gregor Witt.

Kā ierasts, īpašs uzsvars simpozijā ir uz uz koka pūšaminstrumentu kamermūziku. Simpozija koncertos skanēs gan īpaši šim notikumam jau iepriekš sagatavoti ansambļi, gan arī čehu komponista Vaclava Smetačeka kvintets  “De la Vida de los Insectos”, kuru 5 dienu laikā Davida Petersena vadībā iestudēs divi simpozija dalībnieku sastāvi, kā arī Carlos Bruneel vadītais flautu koris.

Simpozija programmu papildina četri koncerti. Uz LMT kamerzāli 17. oktobrī ielūdz Renate Greiss-Armin, Ilona Meija un Herta Hansena. 18. oktobrī Mazajā Ģildē koncertē studenti no Diseldorfas un Rostokas. 20. oktobrī noslēguma koncerts notiks JVLMA Lielajā zālē. 

Bet 19. oktobrī Simpozija viesi visu dienu pavadīs Emīla Dārziņa Mūzikas skolā, kurai ir jau sena sadarbība ar Rostokas kolēģiem, piedāvājot metodiskus padomus, meistarklases un dienas noslēgumā arī koncertu.
Simpozija meistarklases, kā parasti, ir atklātas – sekojiet informācijai!

17. oktobris 18:00 JVLMA LMT Kamerzāle
Koncerts “Sonātes flautām un klavierēm”

Piedalās: Renāte Greisa-Armīna /Renate Greiss-Armin, flauta, Vācija/, Ilona Meija /flauta/ un  Herta Hansena /klavieres/.
Programmā:
K.F.E.Bahs Trio sonāte E dur Wq.162
G.Fore Sonāte flautai un klavierēm nr. 1 op. 13
J.Brāmss Sonāte flautai un klavierēm Es dur nr. 2 op. 120
J.K.Bahs Trio G dur

18. oktobris 18:00 Mazajā Ģildē
Koncerts "Mocarts un ne tikai"

Piedalās Mecklenburgische Bläserakademie ansamblis /Rostoka/ un Roberta Šūmaņa Diseldorfas Mūzikas augstskolas klarnešu kvartets. Diriģents Gregors Vits /Gregor Witt, Rostoka/
Programmā:
V. A. Mocarts Uvertīra operai “Figaro kāzas”
M. Pūts Terceto
J. S. Bahs Lielā /ērģeļu/ fūga sol minorā
A. Tomazī  Trīs divertisementi
V. A. Mocarts Mazā nakts mūzika
V. A. Mocarts Serenāde Nr. 10 Si bemol mažorā /Gran Partita

20. oktobris 18:00 JVLMA Lielā zāle
IX starptautiskā Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpozija noslēguma koncerts

Simpozija norišu grafiks ŠEIT

Biļetes uz koncertiem ŠEIT

Dalīties ar šo ziņu