Notiks pirmā JVLMA Pedagoģijas nodaļas studentu konference/forums “Vītols skolo”

Šā gada 12. jūnijā plkst. 11.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Ērģeļzālē notiks pirmā JVLMA Pedagoģijas nodaļas studentu konference/forums “Vītols skolo”. Konferenci/forumu vadīs un gatavo JVLMA apakšprogrammas “Skolotājs teātra mākslā un kultūras studijās” 3. kursa studentes Arta Briede, Sofija Komurņicka un Alīna Bartkeviča sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas profesoru Jāni Siliņu un JVLMA Mākslu pedagoģijas nodaļas vadītāju Kristīni Zelicku.

Konferencē tiks prezentēti dažādu kursu studentu pētījumi gan par dejas, gan mūzikas tematiem, īpaši pirmskolā un sākumskolā. Tiks apskatīta gan lēcienu apguve sākumskolas vecuma bērniem klasiskās dejas nodarbībās, gan mākslas mācīšanas paņēmieni Montesori pedagoģijā pirmsskolā un uzmanības noturīguma sekmēšana mūsdienu deju nodarbībās sākumskolas vecuma bērniem. Starp citiem pedagoģijā aktuāliem tematiem arī pusaudžu satraukuma mazināšanas iespējas flautas spēles apguves procesā mūzikas skolā, metodiskie paņēmieni un ieteikumi kora diriģēšanas manuālās tehnikas attīstīšanā un uzlabošanā un pavisam intriģējoša tēma – perfekcionisms Latvijas studējošo populācijā. 

Papildus pētījumu prezentācijām, jaunieši savas mūzikas un dejas prasmes demonstrēs arī praksē, izdejojot pašu veidotas dejas, izpildot pašu sacerētas kompozīcijas un, protams, arī citu autoru daiļradi. Par īpašu konferences/foruma odziņu solās kļūt pašu pedagoģijas studentu diskusija par to, kāpēc studēt pedagoģiju. Pilna programma pieejama šeit.

Dalīties ar šo ziņu