Par JVLMA rektori ievēlēta profesore Ilona Meija

Par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektori Satversmes sapulcē 2024. gada 19. jūnijā ievēlēta flautiste, līdzšinējā JVLMA rektores pienākumu izpildītāja profesore Ilona Meija. Ilona Meija ir pirmā sieviete JVLMA rektores amatā.

“Esmu patiesi pateicīga kolēģiem un studentiem par izrādīto uzticēšanos. Šis balsojums apliecina, ka esam uz pareizā ceļa,” saka I. Meija. Turpinot darbu kā rektore, I. Meija uzsvaru liks uz studentcentrētu pieeju mācību procesā, iekšējās un ārējās komunikācijas, kā arī pārvaldības procesu uzlabošanu, padziļinātu sadarbību ar mūzikas skolām un ārvalstu partneriem, unikālu un konkurētspējīgu starpdisciplināru studiju piedāvājumu, kā arī augstvērtīgu mūzikas pētniecību un dziļu zinātnes integrēšanu ar praktiskajām mākslu studijām. Kopā ar Meiju strādās arī viņas izraudzītā un jau pārbaudītā komanda: zinātniskā un radošā darba prorektore, profesionālās doktora studiju programmas direktore Diāna Zandberga un akadēmiskā darba prorektors, Klavieru katedras asoc. profesors Toms Ostrovskis.

Ilona Meija ir pirmā sieviete JVLMA rektores amatā. Par to gandarīti ir arī JVLMA studenti. “Šī tiešām mums ir svētku diena. Studenti Meiju atbalstīja, un mēs ļoti ceram uz produktīvu darbu, kā tas ir bijis jau līdz šim. Sagaidām radošu, atvērtu un mērķtiecīgu sadarbību,” pauž JVLMA studējošo pašpārvaldes pārstāvis Jēkabs Bernāts.

“Esmu pārliecināts, ka šo iespēju kļūt par rektori profesorei Ilonai Meijai ir devis tieši viņas līdzšinējā darba novērtējums,” uzsvēra arī JVLMA padomes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Ilona Meija ir talantīga flautiste, profesore, JVLMA Pūšaminstrumentu katedras vadītāja un JVLMA Senāta priekšsēdētāja. Viņa ir aktīvi pasniegusi meistarklases Latvijā un ārzemēs, koncertējusi ar citiem augsta līmeņa mūziķiem un 2015. gadā saņēmusi Lielo mūzikas balvu par izcilu darbu kameransamblī, savukārt 2020. gadā – JVLMA Gada balvu mācībspēkam. 
 

Dalīties ar šo ziņu