Zināmi JVLMA un LMT Gada balvas 2023 ieguvēji

29. novembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Senāta sēdē tika apstiprināti JVLMA un LMT Gada balvas 2023 ieguvēji:

JVLMA un LMT Gada balva labākajam mācībspēkam – JĀNIM PETRAŠKEVIČAM
JVLMA Kompozīcijas katedras docentam Petraškevičam šis ir bijis ražīgs un spilgtiem notikumiem bagāts gads gan pedagoģiskajā, gan radošajā dzīvē. Abās šajās jomās viņam bijušas aktivitātes gan Latvijā, gan ārvalstīs.
Maijā Petraškevičs pēc Dimitra Maronida uzaicinājuma kā meistarklašu vadītājs viesojās Aristoteļa universitātē Salonikos, Grieķijā, kur pasniedza kompozīcijas nodarbības un nolasīja lekciju par savu mūziku, savukārt oktobrī kā viens no festivāla “AFEKT” centrālajiem komponistiem viņš vadīja meistarklasi un lasīja lekciju par savu mūziku Igaunijas Mūzikas akadēmijā Tallinā.
Petraškeviča kā komponista šā gada centrālais radošais notikums bija rezidence laikmetīgās mūzikas festivālā “AFEKT” Igaunijā (oktobrī), kur viņam bija četri atskaņojumi: Ukho Ensemble Kyiv Luidži Gadžero vadībā atskaņoja “Kārtības rituālus” vijolei, altam, čellam un klavierēm, Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris Mihaela Vendeberga vadībā – “Dead Wind” (tas bija Baltijas pirmatskaņojums), bet Roberts Flaics divreiz – Tallinā un Tartu – atskaņoja “Kluso balsi”.
Jāņa Petraškeviča klarnetes koncerts “Long Walks” šogad tika nominēts Lielajai Mūzikas balvai.

JVLMA un LMT Gada balva jaunajam mūziķim – DANIILAM MICKEVIČAM
Klavierspēli apgūst pie prof. Sergeja Osokina.
Ieguvis 1. vietu Jāzepa Vītola 8. starptautiskajā pianistu konkursā, kā arī arī specbalvu – stipendiju “Feuerwerk” klavieru akadēmijas meistarklasēm Ainbekā. Šogad viņš ar spilgtu sniegumu piedalījies arī Eiropas operas akadēmijā Florencē, Itālijā, klavieru akadēmijā “Glafsfjordens Winter Piano academy 2023” un meistarklasēs pie profesora Pāvela Nersesjana un Jūlijas Mustonenas-Dahklvistes, Arvikā, Zveidrijā, koncertā Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā un Sibēliusa akadēmijā projekta “Crossing Keybords” ietvaros, Tallinā un Helsinkos un citos koncertos.

JVLMA un LMT Gada balva jaunajam mūziķim – ARTŪRAM ŠVARCBAHAM
Kora diriģēšanu apgūst pie prof. Andra Veismaņa.
Ieguvis 1. vietu un trīs specbalvas Starptautiskajā kordiriģēšanas konkursā “Aegis Carminis” Slovēnijā, dziedājis ne vien ar visiem Latvijas profesionālajiem koriem, bet arī tādiem izceļamiem kolektīviem kā Zviedrijas Radio kori, Norvēģu Solistu kori un citiem koriem. 27. augustā Artūrs stājās pie diriģenta pults Vidzemes koncertzālē, diriģējot Vidzemes kamerorķestri koncertā “Vidzemes talanti ģimenei”, augustā balvas ieguvējs piedalījies Gstaad Menuhin festivālā, iestudējot Gustava Mālera 2. simfoniju kopā ar “Zürcher Sing-Akademie”.

Ar šo ziņu – arī mūsu pirmais sirsnīgais sveiciens balvu ieguvējiem!

JVLMA un LMT Gada balvas 2023 laureāti tiks apbalvoti JVLMA svinīgajā jubilejas koncertā 11. janvārī JVLMA Lielajā zālē.

Dalīties ar šo ziņu