Paziņoti Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA kamermūzikas konkursa laureāti

1.-2. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Melngalvju brālības 5. kamermūzikas koncertprogrammu konkurss. Otro reizi Melngalvju brālība piešķīra ne tikai vienu galveno balvu, bet arī divas veicināšanas prēmijas, jo konkursantu līmenis bija augsts.

Galveno balvu – stipendiju 4000 EUR apmērā – un ielūgumu uzstāties Brēmenē šā gada novembrī saņēma trio “KAD” – Dedze Dagnija Miķelsone (vijole), Alma Anete Miķelsone (čells) un Kristiāna Krūzmētra (klavieres.

Atzinības balvu – stipendiju 1000 EUR apmērā – ieguva “Flap trio” – Elīna Čeprova (flauta), Arnita Lipska (saksofons) un Laura Balabane-Verhuškina (klavieres).

Atzinības balvu – stipendiju 1000 EUR apmērā – ieguva arī duets Daniils Kuzmins (baritons) un Lelde Lapsa (klavieres)

Jauno mūziķu sniegumu vērtēja konkursa žūrija – Matthias Sadowsky, Alexander von Samson, Wolfgang Vogt-Jordan, Latvijas Radio 3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode un pianists, Bolderājas Mūzikas skolas direktors Arturs Cingujevs.

Konkursa vēsture

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sadarbība ar Rīgas Melngalvju brālību aizsākās 2013. gadā, pateicoties toreizējam Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentam un Latvijas un Rīgas vēstures pētniekam Ojāram Spārītim. Melngalvju brālība, kura mūsu dienās apvieno vācbaltu izcelsmes uzņēmējus un sabiedriskos darbiniekus Ziemeļvācijas pilsētās Brēmenē, Hamburgā un Lībekā (bijušajās Hanzas savienības pilsētās), no 15. gadsimta veidoja Rīgas sabiedrisko eliti un aktīvi piedalījās pilsētas politiskajā un kultūras dzīvē. Viņi bija bagāti, ietekmīgi un pietiekami ekstravaganti, lai uzturētu vienu no Rīgas krāšņākajām ēkām, kur notika dzīres par godu jaunu amatpersonu ievēlēšanai un augstu viesu vizītēm. Melngalvji ar plašu vērienu rīkoja dažādus svētkus ar gājieniem, bruņinieku turnīriem, mielastiem un dejām, kuros gaidīti bija arī rīdzinieki.
2013. gadā Rīgas Melngalvju brālība, kas arī mūsdienās turpina kultūras mecenātismu, nodibināja balvu, kura reizi divos gados tiek piešķirta labākajam JVLMA studentu kameransamblim. Atklātā konkursa žūrijā ir 3 Melngalvju brālības pārstāvji un 2 neatkarīgie eksperti no Latvijas mūziķu saimes. Pirmo laureātu vidū ir vairāki jaunie talanti, kuru vārdi jau ir izskanējuši gan Latvijā, gan ārpus tās robežām – klavieru kvartets, kuru šodien pazīstam ar nosaukumu “Latvian Sound Quartet”, pianists Georgijs Osokins un čelliste Magdalēna Ceple, sitaminstrumentu virtuozi “Perpetuum Ritmico” u.c. 
2019. gadā tika atklāta Rīgas Melngalvju brālībai veltīta plāksne pie JVLMA Mecenātu sienas.

Dalīties ar šo ziņu