Pētera Vaska jauno komponistu konkursa 2022 rezultāti

Trešdien, 8. jūnijā, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā norisinājās tradicionālais Pētera Vaska fonda konkurss sadarbībā ar Kompozīcijas katedru un Stīgu katedru.

Šogad žūrijā skaņdarbus vērtēja Pēteris Vasks, Baiba Kurpniece, Andris Dzenītis un Dita Krenberga. Konkursā septiņas kompozīcijas interpretēja altiste Katrīna Anna Pelnēna, čellisti Pauls Ēriks Skujiņš, Elīza Čaša un Tomass Ančs, kontrabasisti Dāvis Vilks, Haralds Arnis un Reinis Ozoliņš.   

Žūrijas locekļi šogad izlēma nepiešķirt 1. vietu, bet piešķīra divas 2. vietas un divas 3. vietas, kā arī divas prēmijas par izcilu interpretāciju.

2. vietu ieguva Renārs Veličko (doc. Ēriks Ešenvalds un prof. Selga Mence) par skaņdarbu “Cilvēks, kas ieiet istabā” un Renāts Cvečkovskis (prof. Andris Vecumnieks) par skaņdarbu “Asiņainie sviedri” no “Čello Evanģēlija”.

3. vietu ieguva Henrijs Poikāns (prof. Selga Mence) par skaņdarbu “Was there a question? / Vai bija jautājums?” un Marina Vidmonte (prof. Selga Mence) par skaņdarbu “In Memoria Aeterna”.

Prēmiju par izcilu interpretāciju ieguva doc. Dianas Ozoliņas studenti Pauls Ēriks Skujiņš par skaņdarba "Cilvēks, kas ieiet istabā" un Tomass Ančs par skaņdarba "Helix" atskaņojumu. 

Fonds saka lielu paldies par mūziķu un komponistu dalību!

Ikgadējo konkursu Pētera Vaska fonds rīko, lai veicinātu latviešu kamermūzikas jaunradi. Labākie komponisti bieži tiek izvēlēti tālākai sadarbībai Pētera Vaska fonda rīkotajos koncertos.

Dalīties ar šo ziņu