Pianista Stīvena Osborna tiešsaistes meistarklase klavierspēlē

Ārkārtas situācijas periods māksliniekus Latvijā un pasaulē nostādījis negaidītu profesionālu un finansiālu grūtību priekšā, liekot meklēt inovatīvus veidus radošo un pedagoģisko talantu izpausmei. Augstas raudzes profesionāļi arvien vairāk cenšas palīdzēt arī viņu jaunās paaudzes kolēģiem - studentiem un topošajiem interpretiem, kuri gan finansiālajā, gan radošās motivācijas ziņā atrodas visneapskaužamākajā situācijā.

Pianists Stīvens Osborns, kurš Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītājus vēl nesen priecēja ar L. van Bēthovena 4. klavierkoncerta interpretāciju no Kārdifas Svētās Dāvida zāles ar Velsas Nacionālās operas orķestri diriģenta Karlo Rici vadībā, jau vairāk kā mēnesi sociālo mediju platformā Twitter piedāvā jaunajiem pianistiem piedalīties īpašas balvas - bezmaksas meistarklases - izlozē. Aizvadītajā nedēļā šo ekskluzīvo iespēju izcīnīja JVLMA klavierspēles students Hailongs Džans, kurš 7. maijā programmā Whereby satikās ar Stīvenu Osbornu, lai  uz SIA “NPB” sarūpētā Yamaha C6X flīģeļa kopīgi strādātu pie F. Šopēna 4. balādes interpretācijas niansēm.  

Par Hailonga Džana iespēju piedalīties meistarklasē JVLMA Mūzikas instrumentu kolekcijas un restaurācijas daļas vadītājs un SIA "NPB" līdzīpašnieks Norberts Žugs-Divrē stāsta: "Strādājot JVLMA iespēju robežās esam centušies studentiem nodrošināt instrumentus, uz kuriem valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā vingrināties un apgūt repertuāra skaņdarbus, tomēr zinām, ka šobrīd ir sarežģīti rast piekļuvi profesionāla līmeņa instrumentiem - koncertflīģeļiem, bez kuriem augstvērtīgs izglītības process klasiskajā pianismā nav iespējams. Uzzinot par Hailonga veiksmi, nodrošinājām viņam pieeju atbilstošas raudzes instrumentam un bijām priecīgi tiešsaistē vērot, kā students mūsu jaunā Yamaha akustisko klavieru veikala telpās britu pianista meistarklasē virtuozi spēlēja Šopēnu."

Žurnāls The Observer skotu pianistu, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas viesprofesoru Stīvenu Osbornu sauc par "mūziķi, kurš vienmēr godīgs pret komponista ieceri", bet The Guardian uzteic viņa spēles "izteiksmīgās krāsu un tembru nianses, kuras ne brīdi nekļūst mākslinieciski pašmērķīgas". Pēc uzvaras Klāras Haskilas starptautiskajā pianistu konkursā 1991. gadā Stīvens Osborns regulāri koncertē tādās prestižās koncertzālēs kā Musikverein, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Berlīnes Filharmonijā, Tokijas Santori zālē un Ņujorkas Kārnegija zālē. Pianists bijis rezidences mākslinieks gan Londonas Vigmora zālē, gan Antverpenes deSingel zālē, kā arī dažādās koncertsērijās sadarbojies ar Birmingemas Simfonisko orķestri un Karalisko Skotu Nacionālo orķestri. L. van Bēthovena jubilejas zīmē skaņu ierakstu nams Hyperion laidis klajā viņa tvartu ar trijām Bēthovena vēlīnajām klaviersonātēm, savukārt 2020. gadā pie klausītājiem nonāks jau trīsdesmitais Stīvena Osborna CD "Prokofjeva Kara sonātes".

Dalīties ar šo ziņu