Prestižajai “Opus Klassik” balvai nominēti vairāki JVLMA pārstāvji

4. jūnijā paziņoti Vācijas skaņu ierakstu industrijas balvas Opus Klassik nominanti. Nominantu vidū ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) mācībspēki un absolventi. No sirds apsveicam balvas nominantus ar izcilajiem panākumiem, saņemot augstu starptautisku novērtējumu!

Nominācijās “Gada soliste” un “Gada labākais instrumentālais solo ieraksts” nominēta JVLMA profesore, vijolniece Eva Bindere par Tālivalda Ķeniņa Vijolkoncerta atskaņojumu albumā Tālivaldis Ķeniņš. Albums kopumā izvirzīts četrām nominācijām, un to izdevusi Nacionālā skaņu ierakstu kompānija Skani. Albumā ieskaņots arī Ķeniņa Koncerts pieciem sitaminstrumentālistiem un orķestrim un skaņdarbs Beatae voces tenebrae. Nominācijas saņēmuši kopumā pieci kompānijas Skani pieteiktie albumi.

Trim nominācijām izvirzīts JVLMA lektors, pianists Andrejs Osokins. Pianists nominēts kategorijās “Gada labākais instrumentālists”, “Klasika bez robežām” un “Gada labākais instrumentālais solo izpildījums” par mūzikas izdevniecībā Prima Classic veidoto albumu Two Worlds

Kategorijā “Gada labākais instrumentālists/-e” līdzās A. Osokinam nominētas arī E. Bindere un JVLMA absolvente, ērģelniece Iveta Apkalna. Trijotne sacentīsies arī nominācijā “Gada labākais instrumentālais izpildījums”.   

 “Gada vokālās mūzikas ieraksts” nomināciju sarakstā iekļauts senās mūzikas ansambļa Schola Cantorum Riga albums Vox Clara, kurā iespējams dzirdēt vēlīno viduslaiku garīgo mūziku. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir JVLMA rektors, profesors Guntars Prānis.  

Par darbu garīgās mūzikas albumā Credo kategorijā “Gada kormūzikas ieraksts” izvirzīts Latvijas Radio koris, kura diriģents ir JVLMA profesors Sigvards Kļava. Turklāt albums Credo izvirzīts nominācijā “Klasika bez robežām”. Latvijas Radio kora veikums ar nominācijām novērtēts arī kategorijās “Gada ansamblis/ orķestris” un “Gada kormūzikas ieraksts” par kompānijas Ondine izdoto Antona Bruknera mūzikas albumu Latīņu motetes

Nominācijās “Gada jaunais mākslinieks” izvirzīts JVLMA absolvents, pianists Daumants Liepiņš. Jaunais mākslinieks nomināciju saņēmis par sniegumu Skani izdotajā albumā Rachmaninoff: Zemzaris. Liepiņš pretendē uz balvu arī nominācijā “Gada labākais instrumentālais izpildījums”.

Izcilās latviešu dziedātājas, JVLMA absolventes Elīna Garanča un Inga Kalna šogad pretendē uz balvām nominācijās “Gada dziedātāja” un “Vokālais sniegums kamermūzikā”. Garanča saņēmusi nomināciju par sniegumu Deutsche Grammophon izdotajā Roberta Šūmaņa un Johannesa Brāmsa kamermūzikas albumā, savukārt Kalna par sniegumu Skani albumā Das Rosenband.

Kategorijās “Gada diriģents” un “Gada simfoniskās mūzikas ieraksts (XVIII/ XIX gadsimta repertuārs)” nominēts JVLMA absolvents, diriģents Andris Nelsons. Nominācijas piešķirtas par Antona Bruknera Otrās un Astotās simfonijas ieskaņojumiem ar Leipcigas Gewandhaus orķestri. Albumu izdevusi kompānija Deutsche Grammophon.

Opus Klassik laureāti tiks apbalvoti 25 dažādās kategorijās. Plānots, ka apbalvošanas ceremonija varētu notikt 10. oktobrī Berlīnē.

Tuvāka informācija ŠEIT.

Dalīties ar šo ziņu