Prof. Toms Ostrovskis sniedzis meistarklases Lincā un Prāgā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Klavieru katedras asoc. prof. Toms Ostrovskis no 6. līdz 8. aprīlim ar meistarklasēm viesojās Antona Bruknera mūzikas augstskolā Lincā, Austrijā, savukārt 11. aprīlī sniedza meistarklases Prāgas Konservatorijā. 

Ar solo spēles un pedagoģijas programmās studējošajiem jauniešiem no Austrijas, Kazahstānas, Polijas un Japānas noritēja radošs darbs pie J.S. Baha, V.A. Mocarta, L. van Bēthovena, F. Šopēna, E. Grīga, F. Lista, J. Brāmsa, A. Skrjabina, M. Musorgska, K. Debisī un citu komponistu klavierdarbiem. 

Antona Bruknera mūzikas augstskolā klavierspēles mākslu ik gadu apgūst vidēji 60 studenti, savukārt Prāgas konservatorijas klavieru klase sastāv no 40 studentiem. Abas mācību iestādes lepojas ar lielisku koncertinstrumentu klāstu – vingrināšanās procesam un kontaktstundām ar docētājiem pieejami gan Steinway&Sons, gan arī Bosendorfer, Shigeru Kawai, Yamaha un Fazzioli instrumenti. Tāpat studentiem nodrošinātas iespējas aprobēt baroka un klasiskās mūzikas repertuāru uz klavesīniem un āmuriņklavierēm – vēsturisko instrumentu modernām kopijām. Paralēli ikdienas darbam ar augstskolas klavieru katedras docētājiem, studējošie regulāri piedalās meistarklasēs ar starptautiski atzītiem pianistiem.

JVLMA ar Antona Bruknera mūzikas augstskolu sadarbojas Erasmus+ studējošo un docētāju mobilitātes programmas ietvaros.

 

Dalīties ar šo ziņu