Prof. Toms Ostrovskis Somijā viesojies ar meistarklasēm

8.-11. decembrī JVLMA Klavieru katedras asoc. profesors Toms Ostrovskis viesojās Somijā, sniedzot meistarklases Somijas Jauno pianistu akadēmijas studentiem Mentē-Vilpulā (Mänttä-Vilppula).

Meistarklašu ietvaros noritēja darbs pie J.S.Baha, F.Šopēna, J.Brāmsa, M.Lisenko, M.Ravēla, K. Debisī, N.Kapustina un citu komponistu opusiem klavierēm.

Jauno pianistu akadēmijas norises organizē Sibeliusa Akadēmijas (Helsinki) docētāji, kuru iniciatīvu atbalsta Somijas Kultūras fonds, kā arī Džeinas un Ātosa Erko fonds. Projekta ietvaros jaunajiem, talantīgajiem somu pianistiem tiek nodrošinātas iespējas papildināt profesionālās iemaņas pie tādiem starptautiski atpazīstamiem docētājiem kā Niklass Poki, Marina Pļasova, Greiems Skots, Eriks Tavaststjerna, kā arī piedalīties dažādās koncertprakses aktivitātes, uzstājoties gan solo, gan ar orķestri. Ļoti nozīmīgas komponentes projekta norisē ir jauno mākslinieku tīklošanas iespējas un savstarpējās pieredzes apmaiņa. Meistarklases un koncerti galvenokārt norit Serlahija muzeja (https://serlachius.fi/en/) telpās uz augstas klases koncertinstrumentiem.

Sibeliusa Akadēmijas Klavieru katedras vadītājs prof. Niklass Pokki komentē projektu sekojoši: “Somijas Jauno pianistu akadēmiju aizsākām 2013. gadā ar dāsnu Somijas Kultūras fonda un Erko fonda atbalstu. Sibeliusa akadēmijas docētāji izjuta nepieciešamību radīt iedvesmojošu un motivējošu vidi topošajiem akadēmijas studentiem, lai jaunieši varētu intensīvi apgūt jaunas zināšanas, kā arī ar vienaudžiem diskutēt par klaviermūziku, tās vēsturi un nākotni. Interesanti, ka paralēli prof. Ostrovska vizītei Jauno pianistu akadēmijai izveidojusies vēl kāda saikne ar Latviju - no 2013. līdz 2019. gadam pie mums kā pianists savas mākslinieciskās iemaņas papildinājis LNSO jaunais mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, somu mūziķis Tarmo Peltokoski. Nešaubos, ka arī par šīgada Jauno pianistu akadēmijas audzēkņiem drīz dzirdēsim starptautiskajā mūzikas pasaulē."

Dalīties ar šo ziņu