Profesors Toms Ostrovskis un pianiste Antoņina Suhanova aizvadījuši koncertu un meistarklases Igaunijā

17. februārī JVLMA Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis un pianiste Antoņina Suhanova sniedza klavieru dueta koncertu Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Lielajā zālē, atskaņojot V.A. Mocarta, S. Rahmaņinova un N. Kapustina skaņdarbus divām klavierēm. 

Priekšnesums tika organizēts kā daļa no augstskolas jubilejas gadā aizsāktās koncertsērijas “102 lielajā zālē”, kuras ietvaros uzstājušies izcili Igaunijas mūziķi, arī akadēmijas docētāji un studenti, kā arī viesmākslinieki no sadraudzības augstskolām. Pēc Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas jaunās, 480 vietu ietilpības koncertzāles atklāšanas 2019. gadā, ar kuru tika atzīmēta augstskolas simtgade, uz lielās skatuves latviešu mūziķu atskaņots pilna apjoma koncerts skanēja pirmo reizi. 
Docētāji arī sniedza meistarklases jaunajiem Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas pianistiem, strādājot pie V.A. Mocarta, L.van Bēthovena, F. Šopēna, F. Lista, S. Rahmaņinova, J. Brāmsa, F. Mendelszona-Bartoldi un E. Kreneka klavierdarbu interpretācijām. 
Meistarklašu dalībniece Evita Lohu par savu pieredzi saka: “Mana mācībstunda bija izcili instruktīva un arī mākslinieciski iedvesmojoša. Jutu, ka atrodos radoši drošā vidē, kas ļāva man uzticēties un atraisīties, kā arī gūt jaunas muzikālas atziņas to dziļākajā nozīmē.”
Pianists Toms Ostrovskis apguvis klavierspēli pie pasniedzējas Anitas Pāžes un profesoriem Teofila Biķa, Jura Kalnciema un Ronana O`Horas, studējot gan JVLMA, gan arī Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolā (GSMD). Profesionālo meistarību veicinājis meistarkursos Anglijā, Portugālē un Francijā pie tādiem pasniedzējiem kā Deivids Dubals, Džulians Mārtins, Kristofers Eltons, Sergejs Babajans, Džons O’Konors, Pols Luiss, un citiem. Toms Ostrovskis regulāri sniedz klavierspēles meistarklases Igaunijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā, Polijā, Zviedrijā, Islandē, Itālijā, un citviet, piedalās dažādu starptautisku klavierspēles konkursu žūriju darbā, kā arī no 2019. gada vada mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” izglītības projektu “Rīgas Jūrmalas akadēmija”. 
Pianiste Antoņina Suhanova uz starptautiskām skatuvēm uzstājas kopš 2000. gada. Klavierspēli apguvusi P.Jurjāna Mūzikas skolā pie Ludmilas Kiseļenko, J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā pie Guntas Božas, un JVLMA pie prof. Jura Kalnciema. Pianiste turpinājusi studijas Londonā, GMSD pie profesora Ronana O’Horas, absolvējot augstskolu ar izcilību. Suhanova uzstājusies ar LNSO, Liepājas simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonia Concertante”, Tallinas kamerorķestri, kamerorķestri “Maskavas Virtuozi” un citiem kolektīviem, sadarbojoties ar tādiem izciliem diriģentiem kā V. Spivakovs un A. Nelsons. Viņa sniegusi neskaitāmus priekšnesumus Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Krievijā, ASV un citās pasaules valstīs, debitējot tādās koncertvietās kā Londonas Vigmoras zāle, Bārbikana zāle un Ņujorkas Steinveja zāle.

Dalīties ar šo ziņu