Profesors Vecumnieks koncertē un sniedz meistarklases Tbilisi

Ar Erasmus+ programmas atbalstu šomēnes JVLMA profesors, Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, diriģents Andris Vecumnieks koncertēja un sniedza meistarklases Tbilisi konservatorijā. 

27. septembrī Tbilisi konservatorijas Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors, Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, diriģents Andris Vecumnieks koncertēja kopā Tbilisi konservatorijas simfonisko orķestri. Bet pēc tam profesors sniedza arī meistarklases simfoniskajā diriģēšanā. 

Tbilisi Konservatorijā pagaidām nav iespējas studēt simfonisko diriģēšanu, bet interese no kordiriģēšanas studentu puses ir liela, tāpēc prof. Vecumnieks no orķestra mēģinājumiem brīvajā laikā sniedz arī simfoniskās diriģēšanas meistarklases.

Vecumnieka sadarbība ar Tbilisi Konservatoriju aizsākusies jau 2012. gadā, kad viņš tika aicināts sagatavot orķestra projektu, kurā kā soliste Pētera Čaikovska Variācijās par rokoko tēmu uzstājās čelliste Dace Zālīte (toreiz vēl maģistrantes statusā). Šī ir trešā reize, kad mūsu profesors strādā ar jaunajiem Gruzijas mūziķiem.

JVLMA sadarbība ar Tbilisi Valsts konservatoriju uzsākta vēl agrāk - 2008. gadā - divpusējā līguma ietvaros, kas vēlāk vainagojās ciešiem kontaktiem Erasmus+ programmas starp ES un partnervalstīm ietvaros. Katru gadu vairāki pedagogi no abām pusēm sniedz meistarklases, piedalās diplomeksāmenu komisijās un starptautisku konkursu žūrijās. Mūsu studentu kolektīvā ik gadu iekļaujas vairāki Tbilisi Konservatorijas studenti - arī šogad pie mums mācās flautiste Elene Vepkhvadze un bass Zurabs Nakeuri.

Dalīties ar šo ziņu