Profesors Ventis Zilberts par savu gaidāmo koncertu

Koncerts "Profesors Ventis Zilberts. Mans 100. semestris" 14. novembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē.

Ir mākslinieki, kuri ar pasākumu, izrādi vai koncertu svin kādu savu apaļo jubileju. Man tuvāka liekas tradīcija, kāda pārsvarā bija pirmskara Latvijā – atzīmēt radošā vai pedagoģiskā darba gadskārtas. Mans 100. semestris – tā nav tikai vārdu spēle, ticiet  vai ne, es joprojām mācos – no saviem kolēģiem un no domubiedriem mūzikā, noteikti arī no saviem studentiem. 

Mans solo priekšnesums ietvers iemīļoto komponistu Georga Frīdriha Hendeļa, Ludviga van Bēthovena un Franča Šūberta skaņdarbus. Īpašu gandarījumu gaidu no muzicēšanas kopā ar kādreizējiem studentiem, tagadējiem kolēģiem JVLMA – Vitu Vēriņu, Normundu Vīksni, Ingunu Puriņu, Mārtiņu Zilbertu, Veroniku Rinkuli un Edgaru Tomševicu  – Johannesa Brāmsa skaņdarbos klavierēm četrrocīgi.

Koncerta otrajā daļā skatuve būs minēto docētāju drošajās rokās – gan solo priekšnesumā, gan saspēlē ar saviem skatuves partneriem, interpretējot dažādu stilu mūziku, sākot ar  XVIII gadsimta ģēnija  Džovanni Batistas Pergolēzi un beidzot ar mūsdienu meistara Fazila Saja kompozīcijām. Arī citi pārstāvētie  autori komentārus neprasa – Gaetāno Doniceti, Alfrēdo Pjati, Klāra Šūmane, Klods Debisī, Gustavs Mālers, Jānis Kalniņš un Leonīds Vīgners.

Ar programmas noslēdzošo kompozīciju – Jāņa Ķepīša vokālo ciklu Solveigas vēstules Pēram Gintam, muzicējot kopā ar Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solisti Ingu Šļubovsku-Kanceviču – domās neviļus pametīšu skatu uz savām jaunības dienām, uz pirmajiem soļiem pedagoģiskajā darbā pirms 50 gadiem, kad pirmoreiz nopietni sāku iedziļināties Jāņa Ķepīša daiļradē un kļuvu savam kamermansambļa skolotājam par kolēģi…

Koncerts ir veltījums maniem bijušajiem un tagadējiem studentiem.  

Lai skan! 
                                                                                                          Profesors Ventis Zilberts
 

Dalīties ar šo ziņu