Rektors aicina uz tiešsaistes lekciju "Elgera dziesmas – 17. gadsimta latviešu garīgā mūzika"

24. februārī Zoom platformā JVLMA rektors prof. Guntars Prānis aicina uz tiešsaistes lekciju “Elgera dziesmas – 17. gadsimta latviešu garīgā mūzika”.

24. februārī plkst. 12.00 platformā Zoom aicinām uz JVLMA Tālākizglītības nodaļas un Bibliotēkas organizēto interešu izglītības tiešsaistes lekciju cikla “Ar tēju lasītavā” 3. sezonas 6. lekciju “Elgera dziesmas – 17. gadsimta latviešu garīgā mūzika” JVLMA rektora profesora Guntara Prāņa vadībā.

Lekcijas stāstījuma pamatā ir unikāls, nesen atklāts Latvijas mūzikas vēstures materiāls – dziedājumi no 1621. gadā iespiestās Georga Elgera dziesmugrāmatas “Geistliche Catholische Gesänge”. Tā izceļama kā pirmais nozīmīgais katoliskais melodiju krājums, kurā atrodami gregoriski psalmdziedājumi, senbaznīcas himnas un litānijas, domājams, paša Georga Elgera tulkotas un adaptētas. Grāmatā sastopamas arī paša garīdznieka sacerētas dziesmas, kurās ievērota toniskā vārsmošanas sistēma, lietotas atskaņas un pat atsevišķi latviešu folkloras stilistikas paņēmieni. Stāstījumu ilustrēs arī nesen tapis ieraksta materiāls, kurā klausītājs sastapsies ar dzīvu, vēsturiski informētu dziesmu interpretāciju un agrīno latviešu valodu, kas 17. gadsimtā vēl tikai veidojas.

Lekcija notiks Zoom platformā, reģistrētajiem lekcijas klausītājiem tiks nosūtīta saite uz tiešsaistes lekciju dienu pirms tās norises. Lekcijas noslēgumā iespējams saņemt izziņu par lekcijas noklausīšanos, kā arī saiti uz lekcijas ierakstu, kas būs aktīva vienu mēnesi.

Vienas lekcijas maksa – 9 EUR. Katram klausītājam tiks sagatavots un nosūtīts rēķins uz pieteikuma anketā norādīto e-pastu. Lekcijas garums – 40 minūtes.

Aicinām līdz 20. februārim pieteikties ŠEIT

Dalīties ar šo ziņu