Rīgas Saksofonu kvarteta jaunais albums “Saule tikai”

Rīgas Saksofonu kvartets sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju prezentējuši jaunu albumu Saule tikai / Merely Sun, kurā pēc kvarteta mūziķu pasūtījuma ieskaņoti pieci latviešu komponistu skaņdarbi. Līdzās kvartetam ierakstā piedalījušies atskaņotājmākslinieki-domubiedri – Ieva Parša, Herta Hansena, Natālija Meļņikoviča, Rihards Zaļupe un Guntars Freibergs.

Albumā pirmieskaņotas dažādu žanru latviešu mūzikas kompozīcijas, kurām komponisti iedvesmu smēlušies dzejā, sapņu pasaulē, Jāņa Atklāsmes grāmatā, Vecrīgas ainavās un fotomākslas impulsos:

  • Dace Aperāne “Divas fantāzijas” klavierēm un saksofonu kvartetam
  • Mārīte Dombrovska “Dīvainie sapņi” akordeonam un saksofonu kvartetam
  • Rihards Dubra “Vidi quattuor angelos” mecosoprānam un saksofonu kvartetam
  • Edgars Mākens “Rīgas triptihs” sitaminstrumentiem un saksofonu kvartetam
  • Rihards Zaļupe “Palielinājums izplūdumā” sitaminstrumentiem, elektronikai un saksofonu kvartetam

Pašreizējā sastāvā kvartets ir kopš 2016. gada un tajā muzicē Artis Sīmanis, Ainars Šablovskis, Katrīna Kivleniece-Cābule un Baiba Tilhena. Muzikālās sadarbības partneri šajā albumā – pianiste Herta Hansena, akordeoniste Natālija Meļņikoviča, dziedātāja Ieva Parša un sitaminstrumentālisti Guntars Freibergs un Rihards Zaļupe, kura kompozīcija ieskaņota šajā albumā. Albuma ieraksts veikts 2020. gadā Latvijas Radio 1. studijā un JVLMA Lielajā zālē. Skaņas ieraksta procesu un apstrādi veica skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss, piedaloties arī Varim Kurmiņam, tvarta dizaina autore ir māksliniece Kristīne Jurjāne. Tekstus radījis muzikologs Orests Silabriedis, bet portretfotogrāfiju autors – Jānis Porietis.

Albums no 13. maija pieejams visās populārākajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās visā pasaulē, kā arī klausāms CD formātā JVLMA bibliotēkā un citviet. Albums jau izraisījis starptautisku mediju interesi un ticis raidīts prestižajā BBC Radio 3 kanālā, programmā Essential Classics.

Albuma izdevējs – ierakstu kompānija SKANi, izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un mūzikas instrumentu firma YAMAHA. 

Rīgas Saksofonu kvartets izsaka personīgu pateicību JVLMA vadībai un personālam par iesaisti jaunā albuma tapšanas procesā!

Albums digitāli klausāms šeit.

Dalīties ar šo ziņu