Sākusies biļešu tirdzniecība uz Baireitas festivāla orķestra un Andra Nelsona koncertiem Rīgā

Šodien, 1. martā, uzsākas publiskā biļešu tirdzniecība uz mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” koncertiem ar Baireitas festivāla orķestri latviešu diriģenta Andra Nelsona vadībā.

Plānots, ka pirmo reizi Rīgā no šī gada 3. - 4. septembrim Latvijas Nacionālajā operā Nelsona vadībā tiks atskaņotas divas Vāgnera mūzikas programmas, tostarp operas “Valkīra” 1. cēliens ar soprāna Kristīnes Gerkes, tenora Klausa Floriana Fogta un basa Gintera Groisbeka. Vairāk par programmu un biļetēm: www.riga-jurmala.com

“Ļoti gaidu šo atgriešanos Rīgā ar koncertu festivālā “Rīga Jūrmala”! Muzicēt šajā pilsētā kopā ar lielisko Baireitas festivāla orķestri man nozīmē ļoti daudz. Ne tikai tāpēc, ka šī ir mana dzimtā pilsēta un Vāgnera mūzika man ir ļoti tuva, bet arī Vāgnera un Rīgas īpašo attiecību dēļ. Jūtos ļoti pagodināts un saviļņots šo vēsturisko saistību svinēt kopā ar tāda orķestra mūziķiem, kurus visus vieno neatkārtojama Vāgnera mūzikas mīlestība, kaisme un izpratne. Mēs priecāsimies savā Vāgnera mūzikas mīlestībā dalīties ar klausītājiem,” stāsta diriģents Andris Nelsons.

Andris Nelsons ir Bostonas simfoniskā orķestra muzikālais vadītājs un Leipcigas “Gewandhaus” orķestra galvenais diriģents. Abi šie amati, kā arī viņa centieni tuvināt šīs abas institūcijas apliecina – “Grammy” balvas ieguvējs Andris Nelsons šodien ir viens no starptautiskās koncertdzīves slavenākajiem un inovatīvākajiem diriģentiem. Darbu Bostonā Nelsons sāka 2014/15. gada sezonā, bet Leipcigā – 2018. gada februārī. Ar abiem orķestriem viņš ir devies augstu novērtētās starptautiskās koncerttūrēs. 2019. gadā tika īstenota novatoriska Andra Nelsona iniciatīva – pēc “Gewandhaus” orķestra vieskoncertiem Bostonā Bostonas simfoniskā orķestra abonementa ietvaros, kā abu orķestru tuvināšanās apliecinājums Bostonas koncertzālē izskanēja trīs koncerti, kuros vienā orķestrī apvienojās abu orķestru mūziķi.

2020./21. gada sezonā Andri Nelsonu gaida atgriešanās pie Berlīnes filharmoniskā orķestra un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra diriģenta pults. Viņam ir izveidojusies cieša sadarbība arī ar Amsterdamas “Concertgebouw” orķestri un Vīnes filharmonisko orķestri, kura slaveno Jaungada dienas koncertu viņš diriģēja 2020. gadā – šo pārraidi redzēja miljoni skatītāju visā pasaulē. Bez tam, svinot Bēthovena 250. dzimšanas dienu, Vīnes filharmoniskais orķestri un Andris Nelsons ar Bēthovena simfoniju ciklu devās koncerttūrē, spēlēdami to Parīzes filharmonijā, Minhenes “Gasteig” un Hamburgas Elbas filharmonijā. Andris Nelsons ir bieži diriģējis Karaliskajā Koventgārdena operā un Baireitas festivālā.

Pirmo reizi Baireitas festivāla orķestris pēc Riharda Vāgnera pamudinājuma tika izveidots 1876. gadā. 1882. gadā “Parsifāla” pirmuzvedumā otrajā Baireitas festivālā Bavārijas karalis Ludvigs II festivāla rīcībā nodeva Minhenes galma teātra orķestri un kori. Minhenes galma orķestris festivālā muzicēja arī 1883. un 1884. gadā.

Kopš 1886. gada tajā ik gadu ir bijis savs festivāla orķestris, kurā spēlē labākie citu orķestru mūziķi. Tā tas ir arī šodien – apmēram 200 mūziķu no izcilākajiem Vācijas un ārvalstu orķestriem katru gadu sastopas Baireitas festivālā. Kaut arī ik gadu orķestra sastāvs tiek veidots no jauna, neskaitāmi mūziķi festivālā ir spēlējuši daudzus gadus un uzskata to par savām otrajām radošajām mājām.

Otrs mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” noslēdzošās nedēļas nogales (3.- 5. septembris, 2021) kulminācijas brīdis būs izcilās portugāļu pianistes Marijas Žoao Pirešas solo koncerts ar Šūberta, Debisī un Bēthovena mūziku. Vispārēji atzīta kā viena no mūsu laika dižākajām mūziķēm, Pireša ne tikai koncertē, bet arī īsteno pedagoģiskas iniciatīvas dzimtajā Portugālē un arī Beļģijā.

Tāpat festivālā “Rīga Jūrmala” dienas koncertos piedalīsies pianists Mao Fudzita un beļģu vijolnieks Marks Buškovs. 2019. gadā abi mūziķi – katrs savā specialitātē – ieguva 2. vietu un sudraba medaļu prestižajā un  starptautiskajā Čaikovska konkursā.

Par biļešu iegādi

Ņemot vērā Čigākas simfoniskā orķestra koncerttūres atcelšanu, festivāla “Rīga Jūrmala” biļešu īpašnieki kā pirmie tika aicināti apmainīt savas biļetes pret Baireitas festivāla orķestra koncertiem vai saņemt naudas atmaksu. 

No šodienas, 1. marta, tiek uzsākta publiskā biļešu tirdzniecība. Biļetes iespējams iegādāties festivāla “Rīga Jūrmala” mājas lapā. Studentiem un pensionāriem tiek nodrošināta iespēja iegādāties biļetes ar -20% atlaidi, pasākuma norises dienā pie ieejas uzrādot derīgu apliecību.

Dalīties ar šo ziņu