Seminārs “Kā pārvarēt skatuves uztraukumu”

Īpašs piedāvājums mūsu reflektantiem (bet pieejams arī jebkuram citam interesentam) – praktisks bezmaksas seminārs par to, kā samazināt un pārvarēt skatuves uztraukumu!

Reģistrēšanās semināram un izziņas par tā apgūšanu saņemšanai

ASV dzīvojošās vijolnieces un vijoles spēles pedagoģes Aijas Rēķes vadībā ikvienam būs iespēja apgūt praktiskas metodes skatuves uztraukuma mazināšanai un pārvarēšanai, kas nāk no Aijas plašās un daudzpusīgās pedagoģiskās pieredzes un koncertprakses. Tāpat seminārā tiks apskatīti koncepti un vingrinājumi, kas aizgūti no izcilajām pedagoģēm Kato Havasas (Kato Havas) un Karenas Tatlas (Karen Tuttle), kā arī no pedagoģiskās un pašattīstības literatūras.

Ļoti svarīga būs saruna par uzstāšanās psiholoģiju un par to, kā celt pašapziņu uzstājoties. Būs iespēja apgūt noderīgus elpošanas vingrinājumus, “EFT – tapping” metodi, izzināt brīvas stājas nozīmi un to, kā pedagogiem sagatavot audzēkņus, lai viņiem būtu vieglāk pārvarēt skatuves uztraukumu. Īpaši stīgu instrumentālistiem tiks piedāvāti praktiski vingrinājumi, kā novērst lociņa trīcēšanu.

Semināru tiešsaistē būs iespējams vērot šeit.

Aija Rēķe ir profesionāla vijolniece un vijoles skolotāja, kas šobrīd dzīvo, strādā un studē ASV.  Viņa studē vijoļspēli doktorantūrā Bostonas universitātē (Boston University) pie profesores Beilas Kaijas (Bayla Keyes). Šogad uzsākusi vadīt lekcijas par skatuves uztraukumu platformā Tonebase un rakstījusi par šo ļoti nozīmīgo tēmu prestižajam žurnālam “the Strad”, kā arī virtuāli vadījusi meistarklasi Ventspils Mūzikas vidusskolai jau 2021. gadā. Aijai ir desmit gadu pedagoģiskā pieredze un viņa ir mācījusi tādās programmās kā Boston Music Project, El Sistema, ASV skolās un privāti ASV. Aija ir koncertējusi 15 valstīs un izdevusi solo albumu “Latvian Reflections” (Spice Classics, 2021, ASV), kā arī ierakstījusi solo mūziķes Ketijas Nezas (Ketty Nez) tvartā “far sight sun light” (Albany Records, 2023, ASV).

Semināra ilgums: 1 stunda un 15 minūtes.

 

Dalīties ar šo ziņu