30. maijā 75 gadu vecumā mūžībā devies viens no virtuozākajiem trombona spēles meistariem, ilggadējs JVLMA mācībspēks, profesors Boļeslavs Voļaks.
Trombonista Artūra Bērziņa vārdiem runājot, "atvērts un pretimnākošs cilvēks, ar lieliskām spējām iedvesmot un vadīt savus skolniekus". Boļeslava Voļaka pedagoģiskais devums bijis neizmērojams, no 1982. līdz 2018. gadam Mūzikas akadēmijā izglītojot jauno mūziķu paaudzi.
Kā pedagogs Boļeslavs Voļaks bija ārkārtīgi prasīgs pret spēles kultūru, bet visvairāk viņu aizrāva atklāt studentiem skaņdarba muzikālo valodu,"
uzsver trombonists Kaspars Majors. Viņa pedagoģisko talantu uzteic arī JVLMA docents, mežradznieks Gatis Evelons:
Ienākot jaunajiem pūtējiem simfoniskajā orķestrī, Boļeslavs palīdzēja ar savu padomu kļūt pārliecinātiem par savām spējām. Ar trāpīgiem komentāriem noslāpēja dažu diriģentu patvaļu. Ļoti daudz vērtīgu padomu deva arī Andrim Nelsonam pirmajos soļos pie LNSO diriģenta pults."
Atmiņās par Meistaru un viņa aizraušanos ar šahu dalās arī JVLMA docents, trompetists Jānis Porietis: "Boļeslavam bija kārtīga darba ētika, kas mūsdienās ir izzūdoša vērtība, taču tajā pašā laikā viņš zināja, ka arī atpūta ir svarīga lieta. Ja kādā mēģinājumā sākās pārāk liels troksnis un atskanēja slavenā frāze "eu, bez muļķiem", tad bija skaidrs, ka joki jāmet pie malas un jākoncentrējas spēlēšanai. Vienmēr Boļeslavam būšu pateicīgs par lielisko pieredzi un uzaicinājumu spēlēt viņa izveidotajā pūtēju orķestrī "Klasika". Tas bija kā pagodinājums, kā zīme tam, ka beidzot laikam spēlēju gana labi, lai tur atrastos.
Atceros, ka braucienā uz Rostoku viņš autobusā ar kādu mūziķi spēlēja šahu. Abi atradās vairāku metru attālumā viens no otra, tādēļ tikai otrs cilvēks redzēja šaha galdiņu. Spēles pretinieks skaļi nosauca savu gājienu, savukārt Boļeslavs mierīgi spēlēja partiju, tveroties ārā pa logu. Fantastisks prāts un lielisks cilvēks!"
Izsakām visdziļāko un patiesāko līdzjūtību tuviniekiem!