Sirsnīgi sveicu visus, sagaidot XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus!

Guntars Prānis, rektors

Šogad ir svētku 150. gadskārta, un tas pavisam noteikti ir iemesls visai Latvijai justies lepnai par unikālo kultūras tradīciju, kuras daļa mēs esam gan kā svētku dalībnieki, gan kā to apmeklētāji un viesi. Īpaši lepojamies, ka virdiriģentu un virsvadītāju vidū ir daudzi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) mācībspēki – Romāns Vanags, Māris Sirmais, Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Baltiņš, Aira Birziņa, Mārtiņš Klišāns, Andris Veismanis, Kaspars Ādamsons, Edgars Vītols, Māra Marnauza, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš, Jānis Retenais, Jānis Puriņš, Anda Eglīte. 

Latvijas Mūzikas akadēmija visos laikos ir bijusi cieši saistīta ar Dziesmu svētku kustību un tās attīstību. Īpaši šo saikni iezīmē fakts, ka akadēmijas dibinātājs komponists Jāzeps Vītols bijis svētku virsdiriģents un aktīvi piedalījies to organizēšanā – kopš 1923. gada vairāk nekā 10 gadu Vītols uzņēmās Latvijas Dziesmu svētku biedrības vadību, un, sākot ar III Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem, Vītola dziesmas bijušas visu dziesmusvētku programmās, bet par Dziesmu svētku simbolu kļuvusi viņa komponētā "Gaismas pils". 

Dziesmu un Deju svētki ir tradīcija un pārmantojamība, ko piedzīvot ir laime. Novērtēsim to – svinēsim ar prieku un lepnumu! 
 

Dalīties ar šo ziņu