Šī nedēļa mūsu Akadēmijā paies Johana Sebastjana Baha zīmē – no 20. līdz 24.novembrim uz kārtējo ERASMUS+ BIP “BAHS. KANTĀTES” ieradīsies studenti no Helsinkiem, Gēteborgas, Bidgoščas, Tallinas, Florences, Parmas un Viļņas.
Projekts notiks sadarbībā ar baroka orķestri Collegium Musicum Rīga, kurš par godu šim notikumam pārtapis par projektu orķestri – daļu no mūziķiem aizvieto senās mūzikas studenti no Bidgoščas un Tallinas.
Hāgas Karaliskās Konservatorijas profesora Petera Kooij`a meistarklase 11. un 12. novembrī ievadīja šo projektu, dodot iespēju mūsu studentiem, kā arī Sibeliusa Akadēmijas studentiem (ar LoLas starpniecību) pilnveidot savu Baha vokālās mūzikas izpratni, strādājot ar vienu no izcilākajām autoritātēm šajā jomā.
Projekta ietvaros ar starptautisko studentu komandu strādās trīs pieredzējuši pedagogi no Leipcigas, Hanoveras un Štutgartes:
ROLANDS ŠŪBERTS (Roland Schubert) ir viens no pieredzes bagātākajiem vokālajiem pedagogiem Vācijā – Leipcigas Mūzikas augstskolas profesors, vairāku konkursu laureāts, dziedājis Deutsche Oper Berlin, Drēzdenes Semperoper, Hamburgas, Halles, Minhenes operteātros, Vīnes Volksoper, Staatsoper Berlin, Seulas operā un Milānas La Scala. Rolands Šūberts sadarbojies arī ar Vīnes Filharmoniķiem, Vīnes simfonisko orķestri, Leipcigas Gewandhaus, Saksijas Valsts kapelu, Drēzdenes Filharmonisko orķestri, Minhenes Radio orķestri un Romas Accademia St.Cecilia dažādu vokāli simfonisko darbu izpildījumā.
Mecosoprāns MARINA SANDEL, Hanoveras Mūzikas, teātra un mediju augstskolas profesore, izveidojusi ārkārtīgi veiksmīgu pedagoģisko karjeru – daudzi no viņas studentiem ieguvuši godalgotas vietas starptautiskos konkursos un dzied Vīnes Valsts Operā, Milānas La Scala, Hanoveras, Diseldorfas, Frankfurtes un citos operteātros. Sniegusi meistarklases Vācijā un ASV, publicējusi vairākus rakstus par izpildījuma praksi, pedagoģiju un dziedātāja profesijas dažādiem aspektiem.
Marinas Sandel koncertrepertuārs aptver visas lielās alta un mecosoprāna partijas (Verdi, Dvoržaka, Rosini vokāli simfoniskie darbi un Mālera simfonijas), vairāk nekā 800 dažādu komponistu dziesmu. Blakus komponistiem – romantiķiem Marina Sandel lieliski izpilda arī 20.gs.komponistu – Adorno, Bulēza, Hences, Cimmermana - mūziku.
Kontralts MARION ECKSTEIN, Štutgartes Mūzikas augstskolas profesore, ir pazīstama ar savu plašo koncertrepertuāru – baroks, klasika, romantisms un laikmetīgā mūzika. Viņas lielākā mīlestība ir Mālera mūzika. Pieprasīta soliste uz dažādu valstu skatuvēm un regulāra dažādu festivālu viešņa - Bachfest Leipzig, Konzerthaus Berlin, Alte Oper Frankfurt, Salzburger Festspiele, Tonhalle Zürich, Royal Concertgebouw Amsterdam un Konzerthaus Wien, Tokijas Suntory Hall.
Marion Eckstein sadarbojusies ar daudziem lieliskiem diriģentiem - René Jacobs, Ludger Rémy, Helmuth Rilling, Yutaka Sado, Jukka-Pekka Saraste u.c., kā arī ar izciliem orķestriem - Gewandhausorchester Leipzig, European Chamber Orchestra, Staatskapelle Dresden, Tonhalle-Orchester Zürich, WDR Sinfonieorchester, Concerto Köln, Freiburger Barockorchester, Bach-Collegium Stuttgart un Balthasar-Neumann-Ensemble.
Projekta autors un mākslinieciskais vadītājs – JVLMA Senās mūzikas katedras vadītājs un Collegium Musicum Rīga mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Kupčs.
Aicinām uz noslēguma koncertu piektdien, 24. novembrī, 18.00, JVLMA Lielajā zālē.