Studente konkursā Holandē saņem kompozīcijas pasūtījumu un atskaņojumu ar nīderlandiešu orķestri

Nesen Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesora Rolanda Kronlaka Kompozīcijas klases 4. semestra studente Annija Zariņa Apeldornā (Holandē) notikušajā 28. jauno komponistu konkursā (28th Young Composers Meeting) kļuvusi par vienu no 4 balvu ieguvējiem, kuri saņem kompozīcijas darba pasūtījumu un tā atskaņojumu kopā ar nīderlandiešu orķestri Orkestr de ereprijs. 

Konkursa ietvaros meistarklasēs Annijai Zariņai bija iespēja strādāt pie savas kompozīcijas, kuras atskaņojumu kopā ar pieredzējušo nīderlandiešu orķestri mūsu studente īpaši gaida. 

“Šis man ir ļoti iepriecinošs panākums,” atzīst Annija. “Tas ir lielisks iedrošinājums tam, ko es darbu tikai otro akadēmisko gadu, jo pirms tam ar komponēšu nebija saistīta. Tas, ka šī konkursa ietvaros, starp aptuveni 200 pieteikumiem mani izvēlējās dalībai meistarklasēs, tas jau vien ir liels sasniegums. Tā bija iespēja satikt tik dažādus cilvēkus no dažādām valstīm!” 

JVLMA studente Annija saka lielu paldies visiem saviem pasniedzējiem, bet īpaši profesoriem Rolandam Kronlakam un Andrim Vecumniekam par zināšanām un iedvesmu.

Dalīties ar šo ziņu