Students Bernāts uzvarējis starptautiskā jauno komponistu konkursā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) kordiriģēšanas 3. kursa students Jēkabs Bernāts 18. novembrī Viļņā 3. starptautiskajā Eduardas Balsys jauno komponistu konkursā ieguvis 1. vietu un papildus – arī Skatītāju simpātiju balvu. 

Konkursā Jēkabs piedalījās ar savu komponēto skaņdarbu “Hiistoria von D.Johann Fausten”. Konkursa 1. kārtā septembrī piedalījās 70 jaunie komponistu no dažādām valstīm, viņu radītos jaundarbus vērtēja žūrija, 12 labākos izvirzot finālam, kas notika 18. novembrī. 

“Kad tika paziņoti 1. kārtas rezultāti, es, būdams Rīgas kamerkora “Ave Sol” administrators, korim sagatavoju finālā iekļuvušā mana skaņdarba notis,” par savām konkursa gaitām stāsta Jēkabs. “Un septembra izskaņā sākās kora darbs pie skaņdarba apguves; šī procesa laikā es nedrīkstēju pieļaut, ka kāds uzzina, ka tas ir mans darbs, pretējā gadījumā es varētu tikt diskvalificēts. Galu galā kora performance izrādījās tik laba, ka rezultātu paziņošanā profesors, kora "Ave Sol" mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis bija patiesi pārsteigts.”

Jēkabs pauž arī pateicības vārdus par savu dalību konkursā: “Vēlos teikt paldies Andrim Veismanim par darba interpretēšanu pirmatskaņojumā (darbs viņam arī ir veltīts). Pateicos arī profesoram Andrim Vecumniekam par pamatiem savā kompozīcijas izglītībā (tiesa, tas notika fakultatīvi, vēl mācoties pamatskolā un vidusskolā).”

Kādi bija emocionāli ieguvumi no šīs veiksmīgās dalības konkursā? “Daudz prieka esmu guvis, kopīgi muzicējot ar kamerkora "Ave Sol" kolēģiem, no kuriem liela daļa ir JVLMA šobrīd studējošie un absolventi, arī topošie studenti, kas šobrīd vēl cīnās ar vidusskolas piebeigšanu. Šis muzicēšanas prieks arī ir vislielākais ieguvums, kā arī sava veida gods, ka manu darbu publiski (toskait Lietuvas TV tiešraidē) atskaņoja kamerkoris "Ave Sol" un Andris Veismanis. Ceru, ka šis ir ceļš uz jauniem pasūtinājumiem un jaunām, interesantām sadarbībām!” 

Titulbildē no kreisās: komponists Jēkabs Bernāts, Rīgas kamerkora "Ave Sol" mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis, konkursa direktors Gintaras Samsonas, konkursa žūrijas priekšsēdētājs Ēriks Ešenvalds.

JVLMA lepojas ar Jēkaba panākumiem, sirsnīgi apsveic un novēl spožas sekmes arī turpmāk! 

Dalīties ar šo ziņu