Students Jānis Lauva par iespaidiem Erasmus Itālijā

6. semestra students Jānis Lauva (specializācija - Saksofona spēles skolotājs) piedalījās ERASMUS apmaiņas programmā un guva iespēju apgūt jaunas spēlēšanas tehnikas Džuzepes Tartini Mūzikas konservatorijā Triestē, Itālijā.

“Kopumā vērtējot Erasmus apmaiņas programmā paveikto, varu teikt, ka esmu apmierināts ar studijām un pasniedzējiem Džuzepes Tartini Mūzikas konservatorijā Triestē, Itālijā. Atrodoties tur, man bija iespēja izkopt savas saksofona spēles prasmes, apgūstot jaunas spēlēšanas tehnikas. Man bija iespēja iepazīties ar citiem mūziķiem. Mūs vienoja draudzība, tāpēc viņi labprāt vēlētos kādreiz viesoties Latvijā, lai iepazītu mūsu valsti, apmeklētu Rīgu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju Erasmus apmaiņas programmas ietvaros.
 
Es ļoti priecājos, ka man bija iespēja muzicēt arī dažādos muzikālos kameransambļos. Viens no tiem bija koka pūšaminstrumentālistu trio - flauta, fagots un tenora saksofons. Otrs kameransamblis bija alta saksofons un klavieres. Mums bija iespēja pētīt un apgūt dažādus klasiskās un akadēmiskās mūzikas žanra skaņdarbus. Ļoti augstu novērtēju šādu muzikālo pieredzi!

Tāpat man bija iespēja pilnveidot savas saksofona spēles prasmes, apgūstot saksofonam radniecīgā instrumenta - soprāna saksofona - spēli. Jau ļoti ilgu laiku biju par to interesējies, tāpēc novērtēju iespēju, ka varēju spēlēt arī eksāmena programmu ar soprāna saksofonu.
Ļoti interesants studiju kurss, kuru es apmeklēju četru mēnešu garumā, bija “Mūzikas informātikas” kurss, kuru klausījos ar lielu interesi, jo bija iespēja mācīties un uzzināt daudz nozīmīgas informācijas par mūzikas radīšanu un komponēšanu ar datora palīdzību. Bija iespēja iepazīties arī ar akustikas un skaņu režijas zināšanu pamatiem, kā arī ar ievadu dažādu laikmetu un žanru mūzikas vēsturē.

Liela nozīme bija itāļu valodas apguvei, kuru man izdevās apgūt A2 līmenī. Tagad man ir pamatiemaņu prasmes runāt itāļu valodā.

Liels paldies par Erasmus apmaiņas pieredzi! Ļoti novērtēju šīs pieredzes apmaiņas ietvaros iegūtās zināšanas!”
 

Dalīties ar šo ziņu