Suminām Terēzu ar 2. vietu konkursā Itālijā!

Ar godpilno 2. vietu no AGM akadēmijas (AGM – Center for Artistic, Music, Choreutic and Linguistic Studies) organizētā starptautiskā konkursa “Città di Cervignano” atgriezusies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) flautas spēles 1. kursa studente Terēza Tīrmane (pasniedzēja – Ilze Urbane). 

Konkurss norisinājās nelielā Itālijas pilsētiņā Červiņano (Cervignano de Fruili) no 30. marta līdz 2. aprīlim. Konkursā varēja piedalīties četru instrumentu kategorijās – ģitāra, klavieres, vijole un flauta. Kopā konkursā piedalījās 150 dalībnieki no 21 valsts.

Terēza Tīrmane: 
“Konkursā mūsu grupā bija pieteikušies 5 flautisti – toskait mēs, divas meitenes no Latvijas. Vēl mūsu starpā bija 2 flautisti no Itālijas un meitene no Ungārijas. Fināla kārtai tikām izvirzīti visi pieci, jo acīmredzot līmenis visiem bija augsts. 
Gatavošanās konkursam, protams, bija nopietna, jo repertuārs, kas bija jāapgūst, ir nopietns un daudzveidīgs. Taču es to izbaudīju, jo apziņa, ka gatavojies nopietnam konkursam, viennozīmīgi liek strādāt daudz vairāk.
Esmu ļoti gandarīta par iegūto rezultātu! Kopš pandēmijas iestāšanās pēdējos gadus sanāca piedalīties tikai attālinātos konkursos, sūtot video. Tāpēc īpašs prieks par dalību klātienē – tā, protams, ir pilnīgi cita, daudz patīkamāka izjūta. Konkursā valdīja draudzīga atmosfēra, tas norisinājās Pasolini teātrī.
Sirsnīgu paldies vēlos teikt savai flautas spēles pasniedzējai Ilzei Urbānei, ar kuru kopā konkursam gatavojāmies, strādājot dubultā, kura ik reizi sniedz jaunus padomus un zināšanas un kura ir arī lielisks morālais atbalsts. Tāpat lielu paldies jāsaka koncertmeistarei Liga Karklina. Lai gan uz konkursu kopā nebraucām, koncertmeistare palīdzēja tam gatavoties, dodot vērtīgus ieteikumus.”

Apsveicam Terēzu ar lieliskajiem panākumiem! 

Dalīties ar šo ziņu