Sveicam Anniju Kristiānu Ādamsoni ar Pētera Plakida kamermūzikas balvas 2020 iegūšanu!

4. martā, komponista Pētera Plakida dzimšanas dienā, tika paziņota šī gada Pētera Plakida kamermūzikas balvas 2020 ieguvēja. Šoreiz to saņēma  Annija Kristiāna Ādamsone par Morisa  Ravela cikla "Piecas populāras grieķu melodijas" un vokalīzi “Habanēras stilā”, kuras Annija  Kristiāna atskaņoja kopā ar pianistu Edgaru Tomševicu. 

Annija Kristiāna Ādamsone absolvējusi Rīgas Doma kora skolu. Šobrīd ir JVLMA Vokālās nodaļas docentes Antras Jankavas klases 4.kursa studente. Erasmus programmas ietvaros vienu gadu mācījusies Štutgartes Mūzikas un izpildītājmākslas augstskolā pie profesores Ulrikes Zontāgas. Vairākus gadus aktīvi koncertējusi kamerkora “Ave Sol” sastāvā, kā arī a cappellas grupā “Võlta” dziedājusi pirmo soprānu. Ir “iemēģinājusi roku” arī aranžiju veidošanā. Apsveicam, Annija, tā tik turpināt! 


Pētera Plakida kamermūzikas balva tika iedibināta pirms četriem gadiem, godinot komponistu un izcilo kamermūziķi, un tradicionāli balvu pasniedz viņa dzimšanas dienā  - 4. martā. Kā stāsta šīs balvas iniciators - komponists un JVLMA profesors Andris Vecumnieks: “Balvas būtība un mērķis ir ne tikai godināt Pēteri Plakidi, kuram 4. marts ir dzimšanas diena, kāpēc arī ap šo datumu rīkojam Pētera Plakida svētkus, bet mazliet aktualizēt arī vokālo kamermūziku, tāpēc balvas kandidātus virzām trijās jomās. Tie ir pianisti jeb koncertmeistari, dziedātāji, kuri kopj kamermūzikas lauciņu, un jaunie komponisti, kuri varbūt atceras, ka bez elektroniskajām un simfoniskajām kompozīcijām ir arī vienkārši solodziesmas. Izvēlamies kandidātus – studentus, kas attiecīgajā gadā sevi parādījuši visradošāk, viskvalitatīvāk un visdaudzveidīgāk. Kas būs šī gada laureāts, uzzināsim 4. martā”.

Dalīties ar šo ziņu