Sveicam duetu ar panākumiem!

1. novembrī Brēmenē notika Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA Kamermūzikas koncertprogrammu konkursa laureātu svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Konkurss norisinājās aprīļa sākumā JVLMA Lielajā zālē, kur galveno balvu – vienreizējo stipendiju 4000 EUR apmērā un iespēju uzstāties Brēmenē izcīnīja altists Dāvis Sliecāns un pianists Aleksandrs Kalējs.

Brēmenes publika, klātesot rektoram Guntaram Prānim, pašā pilsētas sirdī ar sajūsmu uzņēma duetu, kas atskaņoja Volfganga Amadeja Mocarta jaunības miniatūras dueta pārlikumā, Johannesa Brāmsa vēlīno Otro sonāti altam un klavierēm, kā arī fragmentus no Sergeja Prokofjeva baleta "Romeo un Džuljeta". Līdzās koncertam duets novērtēja iespēju iepazīties ar ziemeļvācu kultūru, kas būtiski ietekmējusi arī Latvijas vēsturi un tradīcijas.

Savukārt 13. novembrī duets ieguva pirmo vietu 24. starptautiskajā mūzikas ierakstu konkursā "Grand Prize Virtuoso" kameransambļu kategorijā ar Brāmsa un Prokofjeva mūzikas atskaņojumiem, saņemot iespēju koncertēt Briseles prestižajā mākslas centrā BOZAR.

Duets Kalējs & Sliecāns radās 2016. gadā, kļūstot par konkursa "JVLMA labākais studentu kameransamblis" laureātiem. Duets kamermūziku studējis pie profesoriem Sergeja Osokina un Guntas Rasas.  Mūziķi regulāri veido jaunas koncertprogrammas, kas ir skanējušas koncerttūrē Amerikas Savienotajās Valstīs, iegūstot Knuta Lesiņa balvu, starptautiskajos festivālos Latvijā un Tartu starptautiskajā kameransambļu festivālā. Veiksmīgi veidojušās sadarbības ar komponistiem Madaru Pētersoni, Agitu Reķi, Imantu Zemzari, Aivaru Kalēju un Arturu Maskatu.

Dalīties ar šo ziņu