Topošie džeza mūziķi saspēlēsies ar Andri Buiķi un Paulu Saiju

14. decembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē izskanēs koncertcikla “Saspēles” trešais koncerts, kurā apvienotais mūzikas audzēkņu bigbends Dāvja Jurkas vadībā uzstāsies saspēlē ar komponistu, bundzinieku Andri Buiķi un dziedātāju, JVLMA studenti Paulu Saiju. 

Šajā koncertprogrammā skanēs Paulas izvēlētie Andra skaņdarbi – trīs ar Agneses Rutkēvičas un viens ar Normunda Beļska dzeju. “Šķirstīt dzejoļu krājumus ir, iespējams, visgrūtākais uzdevums komponistam,” atklāj Buiķis. “Tāpēc, ja man ir jāizvēlas rakstīt dziesmas vai instrumentālo mūziku, uzvar instrumentālā mūzika. Bet ir daži dzejnieki, kuri, manuprāt, ļoti labi iederas manā muzikālajā ceļojumā, tapēc arī šajā reizē vairāki skaņdarbi ir no dzejolīšiem, kurus rakstījusi viena no manām favorītēm Agnese Rutkēviča.” 

Koncertā skanēs arī džeza mūzika, ko radījis amerikānis Badijs Ričs (Buddy Rich), kurš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku talantīgākajiem bundziniekiem un kurš pazīstams ar savu virtuozo tehniku, spēku un ātrumu. “Ģeniāls bundzinieks, smaga personība, vienlaikus arī perfekts bigbenda līderis – tādi mūsdienās ir reti sastopami, ja vispār ir,” otro koncerta “Saspēles” skaņradi raksturo Andris Buiķis. 

“Man vienmēr ir prieks muzicēt kopā ar jauniem mūziķiem,” par gaidāmo koncertu teic viens no atzītākajiem latviešu bundziniekiem. “Atceroties savus jaunieša gadus, lielākā dzīves skola bija tieši tie brīži, kad bija iespēja kopā uzmuzicēt ar meistariem. Tā ir kā ilgtermiņa vitamīnu deva, tapēc es ticu ka arī šoreiz kopā ar studentiem un klausītājiem kopā izdzīvosim spēcīgu mūziku. Un, protams, nevar nepieminēt to, ka koncerta dalībniece dziedātāja Paula Saija ir viena no manām mīļākajām jaunajām dziedātājām ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.”

Koncerta “Saspēles” bigbendu sastāvu veido Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA), Rīgas Doma koras skolas (RDKS) un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas (JMRMV) jaunie džeza mūziķi. Pērn šī koncertcikla ietvaros koncertā “Šis piens man ir par stipru” (“This milk is too strong for me”) apvienotais bigbends diriģenta Dāvja Jurkas vadībā Gunāra Rozenberga oriģinālmūziku un aranžējumus atskaņoja kopā ar džeza saksofonistu, klarnetistu, JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītāju profesoru Indriķi Veitneru, savukārt šogad novembrī jaunie džezisti saspēlējās ar komponistu un saksofonistu Kārli Vanagu, atskaņojot viņa skaņdarbus.

Biļetes uz koncertu pieejamas tikai iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzē”. 

Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Dalīties ar šo ziņu