Uz meistarklasēm aicina izcilais vācu vijolnieks Martins Funda

No 5. līdz 7. maijam JVLMA ar Erasmus+ atbalstu notiks meistarklases vijoļspēlē pie Martina Fundas, kurš no 2018. gada ir vijoļspēles un kamermūzikas profesors Štutgartes Mūzikas universitātē, pirms tam bijis pedagogs Berlīnes Mākslu universitātē un Veimāras F. Lista Mūzikas universitātē, kuru viņš pats ir absolvējis. 

Savā mākslinieka dzīvē viņš apvieno tradīcijas ar mūsdienu aktualitātēm, pierādot, cik stimulējoša var būt daudzveidīga karjera, kas ļauj būt gan solistam, gan orķestra koncertmeistaram, vadošajam kameransamblī, pedagogam un projektu mākslinieciskajam vadītājam. Tomēr kamermūzikai šajā daudzveidībā ir galvenā loma, jo Martins Funda ir Armīdas kvarteta dibinātājs un pirmā vijole. Tieši ar savu kvartetu viņš iekaroja starptautisku atzinību un atpazīstamību – 2011. gadā Armīdas kvartets ieguva 1. vietu Ženēvas Starptautiskajā konkursā, bet 2012. gadā ARD konkursā 1. vietu papildināja publikas balva un 6 citas speciālās balvas. Tagad Armīdas kvartets ir viens no pieprasītākajiem pasaules koncertdzīvē.

Martins Funda bieži spēlē arī dažādos orķestros, muzicējot ar Berlīnes Filharmoniķiem, Berlīnes Valsts kapelu un Berlīnes Kamerorķestri. Viņš ir vieskoncertmeistars Deutsche Oper Berlin, Berliner Barocksolisten un Ķelnes Kamerorķestrī.

Kā solistam viņam ir laba sadarbība ar dažādiem Vācijas orķestriem un diriģentiem. 
Par iedvesmu un dažādām neordinārām idejām mūzikā Martins Funda ir pateicīgs Antje Weithaas, Norbert Brainin, Kolja Blacher, Tabea Zimmermann, Natalia Prischepenko un Artemis kvartetam.

MEISTARKLASES NOTIKS JVLMA LMT KAMERZĀLĒ: 
5. maijā no plkst. 16.00 līdz 18.30
6. maijā no plkst. 10.00 līdz 17.00
7. maijā no plkst. 10.00 līdz 17.00

Klausītāja statusā aicināts ikviens interesents!

Šeit Martina Fundas un Aleksandera Sonderegera atskaņojumā noklausies M. Ravēla sonāti vijolei un klavierēm! 

Dalīties ar šo ziņu