Valsts prezidents JVLMA padomes sastāvam nominējis Kasparu Putniņu

31. janvārī Valsts prezidents Egils Levits ir nominējis pārstāvjus padomes sastāvam 14 valsts augstskolās, tostarp Kasparu Putniņu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). 

Valsts prezidents savu izvēli izdarījis, uzrunājot un personīgi tiekoties ar vairākiem desmitiem kandidātu, kā arī apspriežoties ar nozares pārstāvjiem. Kā paredz likums, Valsts prezidenta izvirzītie pārstāvji nevar būt saistīti ar konkrētās augstskolas darbību un viņiem ir jābūt izciliem savā pārstāvētajā nozarē. 
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas padomes sastāvam izvirzīts Kaspars Putniņš – viens no atzītākajiem Eiropas kamerkoru mākslinieciskajiem vadītājiem. Kopš 1994. gada viņš ir Latvijas Radio kora diriģents, šobrīd arī Zviedrijas Radio kora mūzikas direktors. Putniņš regulāri uzstājas kā viesdiriģents ar Ģentes “Collegium Vocale Gent”, Hamburgas NDR, Berlīnes “RIAS” kamerkoriem un citiem vadošajiem Eiropas koriem. JVLMA padomes pārstāvis ir vadījis meistarklases un jauno mūziķu izglītības projektus jaunajiem Eiropas kormūzikas studentiem un profesionāļiem.

Dalīties ar šo ziņu