Visiem, kas interesējas par Aleksandra tehniku

Stīvens Parkers (Stephen Parker https://www.thoughtinmovement.com) strādās JVLMA no 12.02 līdz 15.02.2024.

Viņš pasniedz Aleksandra tehniku Norvēģijas Mūzikas akadēmijā, strādā ar Norvēģijas Karaliskās Operas māksliniekiem, Bergenas Filharmonijas orķestra mūziķiem, Gēteborgas simfoniskā orķestra un Operas māksliniekiem un citiem Zviedrijas un Norvēģijas mūziķiem. Viņš izstrādājis t.s. “Oslo modeli”, kuru ievieš arī vienā no labākajām Amerikas mūzikas skolām – Eastman School of Music: šo modeli viņš izstrādājis sadarbībā ar Norvēģijas Mūzikas akadēmijas pedagogiem. Studenti nelielās grupās (no 3 līdz 6) kopā ar savu specialitātes pasniedzēju un Stīvenu mēģina attīstīt savas novērošanas spējas. Studenti novēro viens otru izpildījuma procesā un komentē to, bet abi pasniedzēji komentē šos vērojumus.

Izmainot savu reakciju uz kaut ko, kas izraisa ieraduma veidošanos, mēs varam attīstīt spēju izmainīt (kaitīgos) ieradumus. Viens no veidiem, kā izprast Aleksandra tehniku, ir tas, ka tā ir rīks, kas palīdz daudz efektīvāk funkcionēt visos dzīves aspektos. Pakāpeniski tas kļūst par prasmi, ko var pielietot visur – izpildītājmākslā, darbā ar datoru, skrienot, ejot, nodarbojoties ar jogu, utt.

Stīvens Parkers viesojas pie mums jau trešo reizi - šoreiz nolēmām koncentrēties uz orķestra instrumentu specialitātes studentiem.

Mēģināsim šo sadarbību turpināt arī turpmāk, lai aptvertu arī pārējos studentus.
Aleksandra tehnikas nodarbības notiks 210. klasē un LMT kamerzālē.

Pirmdien, 12.02.24, 210.klasē

09.30-11.00 grupas nodarbība stīgu instrumentu spēles studentiem
14.30-16.00 grupas nodarbība pūšaminstrumentālistiem

Individuālās stundas pēc iepriekšēja pieraksta.

Dalīties ar šo ziņu