6. JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāls "deciBels". ecStatic / Vox Clamantis

JVLMA Lielajā zālē

Piedalās Kalifornijas Mākslu institūta /CalArts, ASV/ rezidente Vikija Reja /Vicky Ray, klavieres/ un JVLMA asociētais profesors Juris Žvikovs /klavieres/. 

Programmā Feja Venga /Fay Wang/, Mu-Šuana Lina /Mu-Xuan Lin/, Bens Felpss /Ben Phelps/, Džons Keidžs /John Cage/

Šajā koncertā Juris Žvikovs uzstāsies ar Džona Keidža Sonātēm un interlūdijām sagatavotām klavierēm, demonstrējot komponista aizraušanos ar mūzikas instrumentu "pārbūvēšanu" un pielāgošanu savām skaniskajām idejām. Keidžs par mūzikas instrumentiem padarīja arī sadzīves priekšmetus, kuru skaniskais pielietojums uz skatuves klausītājiem nebija iedomājams. Pianista Jura Žvikova pārraudzībā klavieres tiks “saskrūvētas”, slāpētas un visādi citādi sagatavotas jeb preparētas, lai reizēm pilnībā mainītu savu skanējumu un pārtaptu par sitaminstrumentu.

Pianiste Vikija Reja atskaņos programmu klavierēm un elektronikai, kuru veido trīs mūsdienu amerikāņu komponistu skaņdarbi. Fejas Vangas darbs "Parabiosis" atsaucas uz divu individualitāšu anatomisku saplūšanu un to ir iedvesmojuši mākslinieku pāri, kuri rada un performē kopā – Marina Abramoviča un Ulay, Bjorka un Metjū Bārnijs u.c. Klavieru skaņa un elektronika ir kā divas neatraujamas individualitātes, kas kopā savijas un attīstas jaunā vienībā. Mu-Šuanas Linas darbu "Pale Fire" ir iedvesmojis Nabokova dzejolis un tas runā par mūzikas spēku dot spēcīgu vēstījumu, kurš vienlaikus nav verbalizējams. Visbeidzot Bena Felpsa darbs "Sometimes I feel like my time ain’t long" ir kā eksponenciāli izvērstas, paplašinātas variācijas. Solo klavieres pavada amerikāņu folkmūzikas ieraksts - vienkāršs gospelis, kurš tiek dziedāts bez pavadījuma. Šis pamatmateriāls tiek pakāpeniski izstiepts laikā līdz 15 minūtēm. Ar šāda veida “palielinājumu” mēs varam iedziļināties un sajust visas dziedājuma mikrotonālās neprecizitātes, komponists darbā pēta sadursmi starp klavieru partijas temperāciju un dziedājuma mikrotoņiem, kā arī mūsu muzikālā laika uztveri.

Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā. Biļetes cena - € 5, pensionāriem, studentiem - € 3, skolēniem - ieeja brīva

 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu