Daumants Kalniņš un Latvijas Radio bigbends jaundarbos

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un Latvijas Radio bigbenda jau otrā kopīgi rīkotā Baltijas jauno komponistu Bigbenda kompozīciju konkursa pusfinālā tika noskaidroti trīs labākie skaņdarbi dalībai konkursa finālā.

Konkursa finālā iekļuvuši komponisti Mārcis Lipskis (Latvija) ar skaņdarbu “Ko, ko, uzkūko”, Svens Vilsons (Latvija) un skaņdarbs “Viss ēters te”, kā arī Karls Madiss Pennars (Karl Madis Pennar, Igaunija) ar kompozīciju Strawberry fields. Skaņdarbus atskaņoja vokālists Daumants Kalniņš un JVLMA un Rīgas Doma kora skolas apvienotais bigbends Dāvja Jurkas vadībā.

“Ļoti žēl, ka koncerta nolikums neļauj finālā atskaņot vairāk par trim kompozīcijām. Mūsuprāt, to būtu pelnījuši vēl vairāki no pusfinālā izskanējušajiem darbiem,” pēc koncerta komentēja žurijas pārstāvis no Igaunijas Rauls Sēts (Raul Sööt).

Un vokālista sniegums bija satriecošs! Tas bija ne tikai ārkārtīgi augstvērtīgs profesionālā ziņā, bet ļoti atbalstošs gan pašiem jaunajiem komponistiem, gan sadarbībā ar jaunajiem mūziķiem bigbendā,”

atzina Sēts. Viņam pievienojās arī žūrijas pārstāvis no Latvijas Rolands Kronlaks, kas pastāstīja, ka jūtas iepriecināts par to, ka konkursa profesionālais līmenis aug.

Konkursa fināla koncerts notiks 30. novembrī plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē. Mārča Lipska, Svena Vilsona un Karla Madisa Pennara darbus izpildīs Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā un dziedātājs Daumants Kalniņš. 

Konkursā tika aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai mācās Baltijas valstīs, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi. Jauno komponistu veikumu vērtē žūrija, kuras pārstāvji ir no visām trim Baltijas valstīm, kas ieguvuši lielu pieredzi un atzinību gan savas valsts, gan starptautiskā mērogā – Rauls Sēts (Igaunija), Jievaras Jasinskis (Lietuva) un Rolands Kronlaks (Latvija).

Notikumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu