Dzintara muzikālo sarunu klubā: Andris Vecumnieks. “Romantiskā simfonija: no romantisma līdz mīlas nāvei”

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu “Uniting History” turpina 2021. gada rudenī iesākto iniciatīvu, piedāvājot izglītojošu sarunu ciklu apmeklētājiem, kuri interesējas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Lekciju ciklā, kas klausītājiem pieejams kā klātienē, tā tiešraidē, kopā ar Latvijas izcilākajiem muzikologiem un praktiķiem klausītāji aicināti atklāt likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē.

Ar romantisma laikmeta simfoniju klausītājus 1. martā plkst. 18.00 koncertzālē "Lielais Dzintars" iepazīstinās JVLMA Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, profesors Andris Vecumnieks: “Romantisma laikmets mākslā ienāk ar subjektīvā glorifikāciju un personisko, individuālo problēmu atspoguļošanas prioritāti. Pirmo reizi atbrīvoja komponistu emocijas, un “punķi un asaras” kļuva par mākslinieciskās izpausmes galveno tēmu. Viena no šīm tēmām ir mīlestība – kādam neprātīga, kādam apmāta, vēl kādam citam – aizliegtā, kaislīgā, apgarotā. Romantiskās simfonijas ceļš no mīlas līdz mīlas nāvei ļaus ieskatīties dažu romantisma laikmeta komponistu daiļradē un salīdzināt romantisma attīstību gadsimta griezuma kontekstā.”

Dzintara muzikālo sarunu klubs ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti.
Cikla tikšanās reizēs klausītājiem būs iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Lekciju programmu veidojusi muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Baiba Kurpniece.

Muzikālo sarunu klubā interesenti var piedalīties gan klātienē, apmeklējot tikšanās reizes koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti. Dalība: bez maksas.

Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: vai zvanot pa tālr.: 63424 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00. Klātienes apmeklējums iespējams personām, kuras pie ieejas var uzrādīt covid-19 sertifikātu, apstiprinot noslēgtu vakcinācijas kursu vai infekcijas pārslimošanu pēdējo 6 mēnešu periodā. Kopā ar sertifikātu būs jāuzrāda arī personu apliecinošu dokumentu.

Lai reģistrētu dalību attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu ŠEIT

Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus "tērzētavā". Videolekcija būs pieejama tikai tiešraidē. 

Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles “Lielais dzintars” sociālā tīkla Facebook profilā.

Norises vieta: Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Kamerzāle.
Norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes.
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.
Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting History” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrība.

Dalīties ar šo pasākumu