Festivāls DECIBELS: "Ambisonics"

Piedalās Ance Vanaga (trombons), Mantauts Krukausks (elektronika), Teodors Pārkers (ģitāra, elektronika), Dace Mangulsone (elektronika)

Programmā:
Mantauts Krukausks (Mantautas Krakauskas) “Reflections”
Teodors Pārkers (Theodore Parker) “Excrescent”
Anderšs Tveits (Anders Tveit) “Radial Fiction”
Tīne Surel Lange (Tine Surel Lange) “Immersed:Berlin”
Voldemārs Johansons “Hyperboreal”
Dace Mangulsone Skaņdarbs trombonam un elektronikai
Improvizācijas sesija Krukauskas/Parker

Elektroakustiskās mūzikas koncertā izskanēs skaņdarbi, kuri radīti vai pielāgoti 17 skaļruņu telpiskās skaņas sistēmai. Telpiskās skaņas koncertsistēmā, pateicoties daudzo skaņas avotu izvietojumam telpā, skaņa tiek dinamiski virzīta trijās dimensijas, tiek aptverts ne tikai ierastais skanējums no priekšas, bet skaņa pārvietojas arī aiz, virs un zem klausītāja. Koncerta centrā divu festivāla viesu Mantauta Krukauska (Lietuva) un Teodora Pārkera (Igaunija) mūzika, kurus dzirdēsim ne tikai nofiksētos darbos, bet arī improvizācijas sesijā.

Blakus šiem māksliniekiem, skanēs arī Voldemāra Johansona darbs “Hyperboreal”, kuru klausītāji varēja baudīt arī telpiskās skaņas koncertsērijā “Vidū” Cēsu koncertzālē šī gada sākumā, kā arī JVLMA kompozīcijas studentes Daces Mangulsones skaņdarbu trombonam un elektronikai. Tāpat programmā divu norvēģu komponistu – Tīnes Surel Langes un Anderša Tveita darbi.

Šis koncerts vainagos izvērstu meistarklašu programmu par telpisko skaņu.

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu