Festivāls DECIBELS: "Aquarelle"

JVLMA Lielajā zālē koncertēs Latvijas Radio koris. 

Diriģēs Anastasija Kildiša, Patriks Kārlis Stepe, Shino Yamasaki, Matīss Pēteris Circenis, Oskars Jeske. 

Programmā:
Juste Janulīte (Justė Janulytė) "Aquarelle" (Latvijas pirmatskaņojums)
Mantauts Krukausks (Mantautas Krukauskas) "The Prayer" (Latvijas pirmatskaņojums)
Annija Zariņa "Await" (pirmatskaņojums)
Henrijs Poikāns "Questa musica non ha bisogno di un nome" (pirmatskaņojums)
Ernests Valts Circenis "La lune" (pirmatskaņojums)

Programmas centrā būs festivāla viešņas, Itālijā dzīvojošās lietuviešu komponistes Justes Janulītes skaņdarbs “Aquarelle”. Repetitīvā minimālisma manierē ieturētajā skaņdarbā, komponiste veido asociācijas starp diatonisko skaņkārtu sekvenču saspēlēm, kurās maskēti struktūru sākumi un nobeigumi, un smalki sapludinātām ūdenskrāsu toņu pārejām glezniecībā.

Cits festivāla viesis, lietuviešu komponists Mantauts Krukausks savā darbā “The Prayer” korim un imersīvajai dzīvā laika elektronikai, iedvesmu smēlies tradicionālajos lietuviešu baznīcas dziedājumos. Skaņdarbā ir izmantots 130. Psalma teksts, pazīstams kā “De profundis” un sešu zilbju mantra “om mani padme hum”.

Krists Auznieks par savu “Sensus” runā ar trīs citātiem. “Mēs neesam nekas. Ko meklējam, ir viss.” /Frīdrihs Helderlīns/ “Kad vien es rodu tās slēptās uguns dzirksti, kas drīz vien aprīs veco un izveidos jauno, tā mani pievelk ar mīlu un cerību, kā zīme manām nākotnes mājām.” /Frīdrihs Šleiermahers/ “Ne mūsu zināšanas, ne rīcība var kādreiz sasniegt punktu, kurā... Viss ir viens; noteiktā līnija var savienoties ar nenoteikto tikai caur bezgalīgu tuvināšanos. “/Frīdrihs Helderlīns/

Savukārt, Rolandu Kronlaku elektroakustiskā jaundarba “Drupu apļi” tapšanai ir iedvesmojis Horhes Luisa Borhesa stāsts ar šādu pašu nosaukumu.

Programmā dzirdēsim arī trīs JVLMA kompozīcijas studentu darbus – jauno paaudzi pārstāvēs Annija Zariņa, Ernests Valts Circenis un Henrijs Poikāns.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem. 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu