Grāmatas "Stories in Sounds" atvēršanas svētki

JVLMA

2020. gada 8. janvārī plkst. 15.00 JVLMA Deju/Sporta zālē notiks jaunās grāmatas Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music atvēršanas svētki. 

Koncepcijas un dizaina autore ir Maija Rozenfelde, savukārt saturu veidojušas Anda Beitāne, Annija Bičule un Gunda Miķelsone. Grāmatas centrā ir personības, kuras notvertas caur Artūra Kondrāta fotogrāfijām – detaļām, kas atklāj gan personības, gan akadēmijas raksturu kopumā. 

Attīstot šo domu tālāk, radās ideja eksperimentam – ja nu mēs varētu notvert pašu mūzikas procesu? Tādēļ, sadarbojoties ar akadēmijas studentiem, likām mūzikai klāt krāsu. Bungu vālītes mērcējām krāsā, klāt pie pirkstiem stiprinājām flomāsterus, kā rezultātā tapa savdabīgas gleznas – abstrakcijas, kas notvērušas mūzikas radīšanas procesu vizuāli.”

/Maija Rozenfelde/

Grāmatas Stories in Sounds atvēršanas svētkos būs iespēja ielūkoties krāsu eksperimentu tapšanas aizkulisēs ar klarnetistes Laimas Ratnieces-Miltiņas un dejotājas Egijas Abarovičas muzikālo performanci, kā arī izmēģināt papildinātās realitātes aplikāciju Overly, kas grāmatas lappusēs paslēpusi video fragmentus. 

Grāmata izdota ar JVLMA un Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai - 100" atbalstu. 

Visi laipni aicināti! 

*Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotoattēli un video var tikt izvietoti JVLMA tīmekļa vietnē www.jvlma.lv un JVLMA kontos sociālajā tīklā Facebook. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: JVLMA, juridiskā adrese K.Barona ielā 1, Rīga, LV-1050, personas datu apstrādi veic informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai. Saziņu ar pārzini var īstenot, rakstot e-pastu uz .

Dalīties ar šo pasākumu