Ilzes Urbānes un Diānas Zandbergas koncerts NOVECENTO

NOVECENTO.

DUO COLORE - Ilze Urbāne (flauta) un Diāna Zandberga (klavieres).

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē
Pirmdien 2022. gada 24. janvārī plkst. 18.00.

“Duo Colore” – flautiste Ilze Urbāne un pianiste Diāna Zandberga piedāvā izsmalcinātu kamermūzikas programmu NOVECENTO ar itāļu 20. gadsimta komponistu flautas repertuāra virsotnēm. Šis mākslinieciskais projekts tapis Kopīgās profesionālās doktora studiju programmas “Mākslās” JVLMA realizētās apakšprogrammas “Mūzika un skatuves māksla” darba ietvaros. Doktorantes Ilzes Urbānes interešu centrā ir itāļu flautas skolas fenomens, tādēļ viņa jau vairākus gadus sadarbojas ir pasaulslaveno itāļu flautistu Rafaēlu Trevizāni.
Izvēlētā mūzika parāda itāļu modernisma muzikālo izpausmju daudzveidību, jo Ilze Urbāne ar sava doktorantūras teorētiskā pētījuma vadītāju Diānu Zandbergu atskaņos neoklasisko Ferručo Buzoni “Divertismentu”, romantisko Leonardo di Lorenco “Koncertallegro”, kā arī pārsteidzoši impresionistiski krāsaino Alfredo Kazellas “Siciliānu un burlesku” un vērienīgo Mario Pilati Sonāti. Līdzās poētiskajām A. Kazellas un M. Pilati klavierminiatūrām no cikla “Cilvēciskās vājības”, skanēs krāšņi virtuoza  mūzika flautai solo – gan sapņainā un virtuozā Leonardo di Lorenco “Mitoloģiskās svīta”, gan reibinoši sarežģītā Lučāno Berio Sekvence.

Ilze Urbāne ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, kā arī Profesionālās doktora studiju programmas  doktorante. Aktīvi koncertē solo un dažādos kameransambļos Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Francijā, Čehijā, Somijā, Vācijā, Krievijā, un ASV.
Ilze Urbāne flautas spēli mācījusies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Imanta Sneibja, vēlāk profesora Viļņa Strautiņa klasē. Maģistrantūrā flautas spēli studējusi Džuljarda skolā Ņujorkā pie simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistares Karolas Vinsenses, kļūstot par  pirmo diplomēto šīs augstskolas mūziķi no Latvijas.
Starptautiskā radioierakstu konkursa Concertino Praha (1986, II prēmija), Vissavienības konkursa Maskavā, Krievijā (1987) un starptautiskā flautistu konkursa Bernē, Šveicē (2000) laureāte Ilze Urbāne ir papildinājusies meistarklasēs pie ievērojamā franču flautista Patrika Galuā, pasaulslavenā Džeimsa Golveja Šveicē (1995) un Trevora Veja Anglijā (1997–1998).
Spēlējusi vairākos ASV simfoniskajos orķestros, uzstājusies ar izciliem Eiropas kolektīviem, to vidū Maskavas Virtuozi Vladimira Spivakova vadībā, un orķestri KREMERata Baltica Gidona Krēmera vadībā. Rīgā klausītājiem bijusi iespēja dzirdēt Ilzes Urbānes spēli gandrīz divdesmit solokoncertos, kā arī vairākkārt atskaņojot solo ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Filharmonijas kamerorķestri, kamerorķestri Rīgas kamermūziķi u.c. 

Diāna Zandberga ir JVLMA Klavieru katedras mācībspēks un Profesionālās doktora studiju programmas direktore. 
Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Jura Kalnciema, pilnveidojusi klavierspēli Eiropas Mūzikas akadēmijā Erbā Itālijā pie Lazara Bermana un Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie Alisijas de Laročas. Mācījusies JVLMA doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014. gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu.
Pēc Grand Prix iegūšanas Concours Musical de France (Parīze, 1995) Diāna Zandberga ir aktīvi koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Krievijā, Francijā, Slovākijā, Spānijā, Bulgārijā, Rumānijā, Polijā, Nīderlandē, Vācijā, Itālijā, Ungārijā, Kubā un Amerikas Savienotajās Valstīs, sniegusi koncertus kā soliste ar Šumenas simfonisko orķestri Bulgārijā (diriģents Staņislavs Uševs), Katalonijas simfonisko orķestri Palau de la Musica Catalana Barselonā (diriģents Uve Munds), Krievijas Valsts simfonisko orķestri Klasika Sanktpēterburgā (diriģents Aleksandrs Kantorovs), Bakau filharmonijas simfonisko orķestri (diriģents Frančesko Atardi) Rumānijā, kā arī prestižajā koncertciklā Serate Musicali Milānā (Itālija), Teatro dal Verme. Pianiste ir vairāku desmitu dažādu komponistu klavierdarbu pirmatskaņotāja, ieskaņojusi septiņus klaviermūzikas albumus. 
dianazandberga.com  

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv 
Biļetes cena - € 5 
 
IEEJA AR DERĪGU COVID-19 SERTIFIKĀTU (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) UN PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU
Koncerta laikā jāvalkā sejas maska.

Dalīties ar šo pasākumu