Jāņa Purviņa profesionālā doktora grāda teorētiskā pētījuma “Deju svētku laukuma zīmējumu veidošanas principi” aizstāvēšana

JVLMA Ērģeļu zāle

Jānis Purviņš aizstāvēs Latvijā pirmo Profesionālo doktora grādu horeogrāfijā

Aicinām uz horeogrāfa Jāņa Purviņa Valsts pārbaudījumiem, aizstāvot Profesionālā doktora grādu horeogrāfijā. Piektdien, 7. jūnijā plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļzālē norisināsies Jāņa Purviņa teorētiskā pētījuma “Deju svētku laukuma zīmējumu veidošanas principi” aizstāvēšana, jo viņa doktorantūras Mākslinieciskais projekts bija deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku ietvaros 2023. gada 7. un 8. jūlijā.

Doktoranta mākslinieciskā projekta vadītāja ir horeogrāfe Ilze Mažāne, bet teorētiskā pētījuma vadītāja – Ph.D., profesore Anda Beitāne. Jāņa Purviņa teorētiskais pētījums pieejams JVLMA bibliotēkā. Pētījuma mērķis ir izpētīt Deju svētku laukuma zīmējumu veidošanas vēsturiskos kontekstus un izveidot laukuma zīmējumu veidošanas principus jeb kompozīcijas paņēmienus.

Jānis Purviņš atzīst: “Kopdejošanas tradīcija Latvijā ir teju 100 gadu sena un ir atzīta par pasaules kultūras fenomenu, bet tomēr līdz šim Deju svētki ir ritējuši savu gaitu un šķietami veidojušies mākslinieciski un radoši intuitīvi. Mana personiskā pieredze darbojoties Dziesmu un Deju svētku tradīcijā gan kā dejotājam un dejas pedagogam, gan kā svētku virsvadītājam un  mākslinieciskajam vadītājam, radīja interesi par radošā procesa vēsturisku izpēti, sistemātiku, fiksēšanu un attīstību. Tāpēc mana pētījuma “Deju svētku laukuma zīmējumu veidošanas principi”  centrā ir radošais process, kas sākas no individuāla mākslinieka impulsa, taču, nokļūstot Deju svētku tradīcijas ietvarā, tas kļūst strukturēts Ļoti ceru, ka šis materiāls palīdzēs kolēģiem, veidojot un attīstot Deju svētku tradīciju nākotnē, un kļūs par liecību kopdejošanas tradīcijas radošajiem procesiem.” 

Triju Latvijas Mākslas augstskolu – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas Kopīgā profesionālā doktora studiju programma mākslās “Mākslas” sāka darbu 2021. gada februārī. Kā pirmais profesionālo doktora grādu mūzikā šā gada 2. aprīlī aizstāvēja diriģents Kaspars Ādamsons, bet 3. un 4. jūnijā notiks flautistes Ilzes Urbānes aizstāvēšanas procedūra. Iepriekš Latvijā varēja iegūt tikai akadēmiskā doktora grādu mākslās Ph.D.

Dalīties ar šo pasākumu