Kamermūzikas koncerts B.A.C.H.

JVLMA LMT kamerzālē

Kamermūzikas koncerts B.A.C.H. 

Koncertprogrammas “B.A.C.H” centrā ir vācu baroka laika komponists Johans Sebastians Bahs (1685-1750) un viņa tālejošā ietekme mūzikas vēsturē. Tā balstās uzskatā, ka teju visi pēctecīgie komponisti vienā vai otrā veidā veidojuši dialogu ar viņa mantojumu, to turpinot un pielāgojot sava laika un daiļrades specifikai vai atklāti to noraidot, tā vietā pievēršoties citiem skaņu mākslas aspektiem. 

Komponista uzvārds vēsturiski nereti interpretēts kā muzikāla zīme un žests, jo katru tā burtu iespējams pielīdzināt vienai no nošu pieraksta sistēmai. B kļūst par sibemol, A kļūst par la, C – par do, bet H – par si. Šoreiz “BACH” traktēts kā akronīms, kur slēpjas izvēlēto komponistu, metaforiskā dialoga veicēju uzvārdi. Pats Bahs kopā ar uzskatāmiem viņa ideju turpinātājiem, vāciešiem Johanesu Brāmsu un Paulu Hindemitu, kā arī divi latvieši, savdabīgais un interesantais Juris Ābols un jaunākās paaudzes Ernests Valts Circenis. Vai viņu mūzikā viegli atrast saikni ar Johanu Sebastianu Bahu, un vai tam ir nozīme?

Piedalās Ilona Meija /flauta/, Andrejs Jegorovs /vijole/, Ēriks Kiršfelds /čells/, Herta Hansena /klavieres/.
Programmā J. S. Baha, J. Brāmsa, P. Hindemita, J. Ābola kamermūzika, kā arī Ernesta Valta Circeņa jaundarbs flautai, vijolei, čellam un klavierēm pirmatskaņojums.

Biļetes tikai iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv 
Biļetes cena - € 5
 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu