Koncertlekcija "Vijoļmūzika Latvijā pēcpadomju pārejas posmā no 1980. līdz 2000. gadam"

JVLMA LMT kamerzāle

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) LMT kamerzālē trešdien, 21. jūnijā, plkst. 10.00 notiks vijolnieces Sofijas Kirsanovas koncertlekcija “Vijoļmūzika Latvijā pēcpadomju pārejas posmā no 1980. līdz 2000. gadam”, kurā piedalīsies pianiste Agnese Egliņa.

Koncertlekcija balstīta uz Sofijas Kirsanovas Melnburnas universitātē 2022. gadā aizstāvēto atskaņotājmākslas doktora darbu – pētījumu, kas veltīts Latvijas akadēmiskajai mūzikai Padomju Savienības sabrukuma un pēcpadomju pārejas periodā. Kultūrai šajā laikā bija liela loma, jo pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas, arī mūzikā radās jaunas vēsmas. Pētījums aplūko ekonomisko un politisko pārmaiņu ietekmi uz Latvijas komponistu daiļradi un tajā izmantotas  intervijas ar mūziķiem un raksti no tā laika periodikas. Darbā analizēti skaņdarbi vijolei, kas atspoguļo šo aizraujošo laiku Latvijas vēsturē.

Latviešu vijolniece Sofija Kirsanova ir koncertējusi Eiropā, Izraēlā un Austrālijā, tostarp kā soliste ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Israel Camerata, kura sastāvā bijusi no 2009. līdz 2018. gadam. 2022. gadā mūziķe ir ieguvusi atskaņotājmākslas doktora grādu (PhD Performance) Melburnas Universitātē Austrālijā. Šobrīd vijolniece pasniedz Mūzikas Konservatorijā (Melbourne Conservatorium of Music, the University of Melbourne), aktīvi koncertē kā soliste un ir stīgu ansambļa “Melbourne Strings” veidotāja un līdere. Sofija ir aizrautīga latviešu komponistu popularizētāja starptautiskā mērogā un ir pasūtījusi vairākus jaundarbus, tai skaitā Ērika Ešenvalda, Lindas Leimanes, Sandras-Alekesjevas Birzes un Rozalindas Peidžas (Rosalind Page) kompozīcijas vijolei. 

Koncertlekcijā Ērika Ešenvalda un Imanta Zemzara mūzikas atskaņojumā Sofijai pievienosies spožā Latvijas pianiste Agnese Egliņa, kuras personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants.

Aicināti visi interesenti!

Dalīties ar šo pasākumu